Nowy kombajn New Holland CH 7.70 już w Polsce – VIDEO

28 lipca 2020 r. w okolicach miejscowości Zakrzewo, w powiecie Płockim odbył się premierowy pokaz polowy nowego kombajnu New Holland CH 7.70. Nowe kombajny średniej mocy Crossover Harvesting łączą technologię omłotu tradycyjnego z dwoma wzdłużnymi rotorami TwinRotor.

Kombajn CH7.70 napędza silnik Cursor 9 o mocy 374 KM (o 34 KM więcej niż w CX6.90), który według producenta posiada wystarczającą moc, żeby zapewnić ekonomiczną i wydajną pracę. Nowy model CH7.70 ma zapewnić przyszłym użytkownikom najwyższą w klasie wydajność, wysoką jakość ziarna i słomy, wszechstronność przy zbiorze wielu upraw, niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Jak zapewnia New Holland, zastosowana w nowym kombajnie technologia Crossover Harvesting pozwala osiągnąć o 25% większą wydajność w porównaniu do konwencjonalnych kombajnów.

Crossover Harvesting to:

– 2 poprzeczne bębny omłotowe OptiTresh o średnicy 600 mm

– 2 wzdłużne rotory Twin Rotor o średnicy 21 cali i długości 3,45 m

– powierzchnia separacji 2,9 m2

 

W CH7.70 można stosować zespoły żniwne Varifeed™ o szerokości do 9,15 m, w tym również ich najnowszą wersję o szerokości 8,53 m, która została stworzona specjalnie pod kątem nowej serii. W celu wydajnego czyszczenia na środku podsiewacza zastosowano dodatkową trzecią kaskadę. Dzięki temu układ czyszczący zwiększa wydajność w porównaniu do konwencjonalnych układów nawet o 15%. Dodatkowo, dolny przenośnik ziarnowy ma podwójną spiralę, co zwiększa wydajność transportu ziarna do zbiornika. W standardzie New Holland oferuje 3 letnią gwarancję lub 1200 roboczogodzin, która obejmuje silnik, układ przeniesienia napędu i układ neutralizacji spalin.

Do pracy w trudnym pagórkowatym terenie przygotowano wersję specjalną o nazwie Laterale, która zapewnia komfortową i wydajną pracę na stromych stokach.

Kombajn New Holland CH7.70 zostanie początkowo wprowadzony w Europie, gdzie jest dostępny już od lipca 2020 r. Na kolejnych rynkach pojawi się w dalszej części roku. Nowy model CH7.70 będzie produkowany w płockiej fabryce New Holland.

 

TU KUPISZ MASZYNY NEW HOLLAND…

 

Produkcja: Szymon Śpiewak MDF, Opracowanie: M.K. / MDF, Źródło: New Holland Agriculture