Nowy kombajn zbożowy DEUTZ-FAHR 6040 HTS

Kombajn 6040 HTS wyposażono w nową kabinę Commander Cab II EVO zapewniającą operatorowi wygodę i komfort w trakcie wielogodzinnej pracy. Mechaniczne sterowanie młocarnią, hederem i rurą wyładowczą jest nieskomplikowane i przyjazne dla użytkownika. Kombajn może być wyposażony w heder o szerokości od 3,60 m do 6,30 m. W wyposażeniu na życzenie występują różnorodne przystawki do zbioru upraw specjalnych oraz heder Vario. Jako wyposażenie opcjonalne dostępny jest system Autocontrol, dzięki któremu heder kompensuje do 20% nachylenia pionowego i 6% nachylenia poziomego, tym samym dokładnie kopiując teren.

deutz fahr 6040 hts 1 Nowy kombajn zbożowy DEUTZ FAHR 6040 HTS

Grupa młócąca, separacji oraz oczyszczania ziarna są takie same jak te wykorzystywane w większych modelach serii 60. Dlatego też, model 6040 HTS posiada wytrząsacze o powierzchni 6,36 m² i powierzchnię czyszczenia wynoszącą 4,22 m². Prędkość bębna młócącego i wentylatora są regulowane elektrycznie, z kolei regulacja klepiska jest wykonywana mechanicznie za pomocą dźwigni. Podobnie jak w większych modelach kombajnów, w modelu 6040 HTS zastosowano zespół żniwny wyposażony w elektryczny rewers. Aby zwiększyć elastyczność wykorzystania kombajnu dostępne są segmentowe klepiska umożliwiające szybką zmianę. Ponadto zastosowanie zintegrowanego i zsynchronizowanego bębna młócącego redukuje występowanie uszkodzeń ziarna.

Zbiornik ziarna ma pojemność 6500 litrów. Z szybkością rozładunku zbiornika wynoszącą
75 l/s, 6040 HTS dorównuje wydajnością większym modelom.

Silnik turbodiesel Deutz z czterema zaworami na cylinder o elektronicznej regulacji, zapewniający napęd na obie strony kombajnu, gwarantuje wydajną i jednocześnie ekonomiczną pod względem zużycia paliwa pracę maszyny. Zbiornik paliwa ma pojemność 450 litrów.

 

źródło: SAME DEUTZ-FAHR (www.deutz-fahr.com)