Nowy model Challenger MT700D – już dostępny na polskim rynku.

 

 

Sercem Challengera jest bardzo dobrze znany silnik koncernu AGCO – 8.4 l wyposażony w drugą generację technologii SCR (selektywna redukcja katalityczna), spełniającą normę emisji spalin Stage IIIB. Jednostka napędowa posiada wtrysk paliwa common rail. Dzięki temu temperatura paliwa w komorze spalania jest lepiej regulowana, co pozwoliło na zmniejszenie liczby powstających związków azotu i cząstek stałych. Całym silnikiem steruje zespół sterujący SISU electronic AGCO POWER optymalizując jego pracę.

challenger mt700d silnik Nowy model Challenger MT700D   już dostępny na polskim rynku.

Modele serii 700D dysponują mocą od 335 do 383 KM. Nowe silniki generują olbrzymi moment obrotowy osiągający poziom 1540 Nm. Zastosowanie nowej technologii e3, sprawiło, że silniki AGCO Power generują olbrzymią energię, są ekonomiczne a także ekologiczne.

Nowa jednostka napędowa to nie tylko zgodność z najnowszymi przepisami odnośnie norm emisji spalin, ale także większa moc i efektywność. Jednak to nie koniec zmian jakie zostały wprowadzone w najnowszym modelu. Aby jeszcze lepiej wykorzystać drzemiącą w ciągnikach Challenger moc, wzmocniono przekładnię główną, zwiększono możliwość rozstawu gąsienic a także zadbano o bezpieczeństwo i wygodę pracy operatora.

Seria 700D jak nigdy dotąd dba o komfort pracy operatora. Począwszy od skrzyni biegów, która otrzymała nowe oprogramowanie pozwalające na płynne i niezawodne przekazanie mocy podczas pracy poprzez wzmocnienie układu jezdnego. Pełna moc jest przekazywana poprzez 16 biegów do przodu i 4 biegi wsteczne, zapewniając pracę z maksymalną prędkością wymaganą dla uzyskania maksymalnej wydajności i efektywności. Nowe rolki poliuretanowe wyprodukowane z mocnego i odpornego na ścieranie materiału razem ze wzmocnionymi łożyskami układu jezdnego zapewniają zwiększoną żywotność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu operator może skupić się na pracy bez obawy uszkodzenia układu jezdnego maszyny.

challenger mt700d rolki Nowy model Challenger MT700D   już dostępny na polskim rynku.

Dopełnieniem tego wszystkiego jest jeszcze większy komfort w przestronnej kabinie, która została wyposażona w fabrycznie montowane radio, dodatkowe gniazdka elektryczne, subwoofer i wiele innych. Obniżony został także poziom hałasu w kabinie. Dzięki dużej przestronności, światłom roboczym Xenon i doskonale przeszklonej kabinie operator z łatwością może kontrolować pracę maszyny, także w nocy. Wszystkie funkcje wyświetlane są na dużym ekranie, który znajduje się na wygodnym podłokietniku. Nie zabrakło także najnowszych technologii rolnictwa precyzyjnego. Wszystkie modele serii 700D posiadają możliwość podłączenia systemu nawigacji AutoGuide bezpośrednio do Centrum zarządzania ciągnika bez zbędnych dodatkowych monitorów oraz system telemetrii AGCOMAND. Wszystko to sprawia, że praca nowym Challengerem serii 700D to sama przyjemność i niezapomniane doświadczenie.

challenger mt700d kabina Nowy model Challenger MT700D   już dostępny na polskim rynku.

Wieloletnia historia ciągników gąsienicowych Challenger sprawiła, że dziś są to zaawansowane maszyny dające świetne osiągi dla wymagających rolników, ceniących sobie niezawodność, wydajność oraz oszczędność czasu i pieniędzy przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań. Ciągłe doskonalenie modeli Challenger i użycie najbardziej zaawansowanych technologii pozwoliło stworzyć ciągniki światowej klasy.

challenger mt700d Nowy model Challenger MT700D   już dostępny na polskim rynku.

źródło: Challenger/AGCO