Nowy monitor AFS Pro 700 PLUS w ciągnikach CASE IH Puma 150–175 I Maxxum

W ciągnikach Puma 150-175 oraz Maxxum w wersji Multicontroller i CVXDrive z rocznika modelowego 2023 marka Case IH wprowadza nowe monitory z ekranem dotykowym AFS Pro 700 Plus o przekątnej ekranu 12”. Monitory wyróżniają: szybsze działanie, większa pamięć, większa rozdzielczość i ochrona przed refleksami światła, można do nich podłączyć także cztery kamery zewnętrzne.


Monitor z ekranem dotykowym, podobnie jak jego poprzednik, jest kompatybilny ze standardem AEF ISOBUS i można go umieścić albo na podłokietniku z Multicontrollerem albo na belce. Układ ekranów na monitorze AFS Pro 700 Plus można skonfigurować zgodnie z preferencjami operatora. Oprócz wprowadzania ustawień i podawania informacji monitor umożliwia także zarządzanie wieloma cyfrowymi elementami ciągnika takimi jak np. przekładnia napędowa, WOM, ustawienia układu hydraulicznego i układ automatycznego prowadzenia AccuGuide marki Case IH.

Przy korzystaniu z układu zarządzania jazdą na uwrociu HMC II można z łatwością i wygodnie zapisywać skomplikowane manewry określone na podstawie czasu, dystansu lub punktów inicjowania i automatycznie wykonywać je jako sekwencję czynności. Na dodatek połączenie funkcji układów AccuGuide, HMC II i AccuTurn Pro umożliwia automatyczne rozpoczęcie wykonywania tych sekwencji łącznie z całym wykonaniem skrętu.

Opcjonalnie te same modele ciągników Maxxum i Puma można wyposażyć w usługi telematyczne. Za pomocą zintegrowanej komunikacji online operator i zarządca gospodarstwa mogą wyświetlać i zapisywać pochodzące z narzędzi dane przesyłane po magistrali ISOBUS takie jak stan, wydajność i lokalizacja. A co ważniejsze, mogą oni udostępniać te dane innym ciągnikom na polu przy wykorzystaniu funkcji AccuSync.


Funkcja AccuSync umożliwia płynną synchronizację maszyn marki Case IH wyposażonych w poprzedni monitor AFS Pro 700 lub nowy monitor AFS 700 Plus. Zarządcy gospodarstw, operatorzy i firmy usługowe mogą wymieniać pomiędzy sobą najaktualniejsze mapy obszaru, ścieżki prowadzenia i granice (wewnętrzne/zewnętrzne) i udostępniać je kliku maszynom pracującym na tym samym polu. Po skonfigurowaniu zadania na monitorze modem telematyczny przesyła je do chmury, dzięki czemu są one dostępne dla innych maszyn z floty. Operatorzy w innych maszynach mogą wyświetlić te zadania, pobrać je i zastosować we własnych maszynach – do każdego zadania jednocześnie może mieć dostęp nawet 6 maszyn.

Christel Diebolt, menadżer ds. marketingu produktu w zakresie ciągników Maxxum, stwierdził: „Z perspektywy klientów i użytkowników nowe monitory IH Pro 700 Plus marki Case IH są szybsze, wyraźniejsze i bardziej elastyczne, a w połączeniu z funkcjami takimi jak Accu-Sync, poprawiają dostępność maszyny i zapewniają szybką i niezawodną transmisję danych pomiędzy polem a ciągnikiem”.

 

Źródło: CASE IH