Nowy pneumatyczny siewnik Pöttinger TERRASEM

Istotnym warunkiem uzyskania idealnych wschodów, oprócz optymalnych warunków glebowych i klimatycznych, jest również dobór właściwych rozwiązań technicznych. TERRASEM, siewnik PÖTTINGER do siewu w mulcz, łączy w sobie wszystkie kroki robocze: uprawę, ugniecenie wtórne i siew. To idealna kombinacja niezawodności i precyzyjnego odłożenia nasion, która spełni oczekiwania rolnika.

TERRASEM – uniwersalny siewnik na każdą okoliczność

Unikatowa koncepcja siewnika z lub bez sekcji uprawiającej, przekonuje precyzyjną pracą, uniwersalnym dozowaniem i perfekcyjnym systemem redlic, który gwarantuje dokładne odłożenie nasion. Elastyczność siewnika przez możliwość wysiania do trzech komponentów jednocześnie oraz jego niezawodność, gwarantują optymalny siew i bardzo dobre wschody. Indywidualne cechy siewnika TERRASEM podnoszą zdolność plonowania i zwiększają przez to zysk dla rolnika. Nowy TERRASEM będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2021.

Zalety

  • Maksymalnie elastyczny system dozowania przez inżektor lub zbiornik ciśnienia zapewnia efektywny siew.
  • Mocna konstrukcja z maksymalną wydajnością na hektar maszynami o szerokościach roboczych między 3 i 6 metrów
  • Redlica ekspercka dla uzyskania dużej wydajności na hektar i czystego, równomiernego rowka wysiewu
  • Nadaje się do siewu w mulcz, siewu bezpośredniego i na zaoraną powierzchnię

Komfortowa praca, bez ściągania w bok

Nowe uporządkowanie narzędzi roboczych zapewnia pracę w linii prostej w 100 procentach. Zarówno brona talerzowa, jak również redlice do nawozu ( maszyna D Z) i redlice do nasion, są rozmieszczone w ustawieniu X Za przygotowanie gleby do siewu troszczą się agresywnie ustawione narzędzia robocze. Nieustanne smarowanie narzędzi roboczych nie jest już potrzebne, ponieważ narzędzia są bezobsługowe.

Wiele wariantów wysiewu

Single Shoot, Double Shoot i Double Shoot-Mix to klucz do perfekcyjnych wschodów. Odpowiednio do indywidualnych warunków i płodozmianu stosowanego przez klienta, TERRASEMEM D Z można wykonywać sam siew, siew z nawozem i dodatkowymi komponentami, jak mikrogranulat, podsiew lub wysiew drugiego rodzaju nasion Różne komponenty mogą być ponadto wysiane na różnych głębokościach.

Optymalna przestrzeń dla rozwoju rośliny

Sprawdzona i ceniona przez użytkowników szyna wysiewająca z systemem redlic DUAL DISC zapewnia idealne warunki przestrzenne dla rozwoju roślin. Rozstaw w rzędzie standardowo 12,5 cm, na życzenie 16,7 cm, sprzyja rozwojowi roślin i mocno redukuje zachwaszczenie.

Dwa systemy dozowania

Niezależnie od wyboru maszyny, do wyboru są dwa różne systemy dozowania. Maszyny z pojedynczym zbiornikiem są wyposażona w dozowanie przez inżektor – TERRASEM 3000 D do V 6000 D i dodatkowo wszystkie modele TERRASEM CLASSIC bez sekcji uprawowej i wysiewu nawozu.

Wszystkie siewniki TERRASEM Z z podwójnym zbiornikiem są wyposażona w system ciśnieniowy. Podwójny zbiornik ze stałą przegrodą dzielącą przestrzeń w stosunku 60:40, może być również napełniony w 100 procentach nasionami. Zintegrowane czujniki zmiany ciśnienia zapewniają niezawodność działania systemu.

 

Źródło: Pöttinger