Nowy Rubin 10/1000 KUA – 10 metrowa brona talerzowa firmy LEMKEN

Firma LEMKEN uzupełnia ofertę sprawdzonych kompaktowych bron talerzowych Rubin o maszynę w szerokości roboczej 10 metrów, wprowadzając na rynek narzędzie, które pomimo dużej średnicy talerzy wynoszącej 645 milimetrów, posiada świadectwo homologacji UE, a prędkość transportowa wynosi max. 40 km/godz. Podobnie jak mniejsze modele Rubin 10 o szerokości do siedmiu metrów, Rubin 10/1000 KUA może pochwalić się symetrycznym układem talerzy zapewniającym oszczędną pracę bez ściągania bocznego.

Tę nową kompaktową bronę talerzową można podczepić do ciągnika za pomocą sprzęgu kulowego lub ucha dyszla. Dostępne jest wsparcie hydrauliczne ułatwiające podczepianie i odczepianie maszyny. Dwa rzędy ząbkowanych wklęsłych talerzy umożliwiają dokładne wymieszanie na całej szerokości roboczej już od głębokości zaledwie siedmiu centymetrów. Prześwit pod ramą 80 cm zapewnia pracę bez zapychania nawet przy dużych ilościach resztek pożniwnych. Każdy wklęsły talerz Rubina 10/1000 KUA wyposażony jest w zabezpieczenie przed przeciążeniem, co zmniejsza obciążenia przenoszone na ramę.

Nowy Rubin 10/1000 KUA oferuje o wiele więcej zalet, na przykład jego sekcje robocze są wyposażone w zawieszenie wahadłowe, które zapewnia optymalne kopiowanie nierówności terenu. Dodatkowo hydrauliczna regulacja głębokości pozwala reagować na zmieniające się warunki, a głębokość roboczą można zmieniać w trakcie pracy. Podczas zawracania na uwrociach maszyna jest podtrzymywana przez wał, który ma szczególnie wytrzymałe łożyska. Dzięki szerokiej powierzchni styku maszyna jest stabilnie podparta, a ugniatanie gleby jest zminimalizowane.

Rubin 10/1000 KUA jest także innowacyjny, jeśli chodzi o transport. Maszyna składana jest z kabiny ciągnika, a opatentowany system składania wału zapewnia zmniejszenie szerokości transportowej do trzech metrów i wysokości transportowej do czterech metrów, aby spełnić wymagania transportu drogowego na terenie całej UE. Pomimo dużej szerokości roboczej maszyna nie wymaga drogiego nośnika narzędzi.

 

Źródło: LEMKEN