Zmianę programu produkcyjnego komentuje dyrektor handlowy Ing. David Ryčl: „Rozwojowi i produkcji pługów tarczowych poświęcamy się już ponad 10 lat. Nasze długoletnie doświadczenia prowadziły do produkcji pomyślnego szeregu tarczowych pługów podorywkowych krótkiej koncepcji SwifterDisc (członek rodziny Swifter Concept) z tarczami z średnicą 520 mm. Do trudniejszych warunków i większych głębokości był przeznaczony drugi typ Discland z tarczami z średnicą 620 mm. Właśnie Discland w tym roku opuszcza naszą ofertę i jest zastąpiony nowym, lepszym szeregiem krótkich tarcz pod nazwą, ATLAS.“

ATLAS można wykorzystać do:

  • płytkiej obróbki gleby aż do głębokości 18cm (idealnie do 15cm)

  • szybkiej i taniej podorywki zaraz po żniwach i drugiej podorywki

  • równomiernego przykrycia nawet większej ilości resztek roślinnych (wycinany kształt tarczy intensywnie obrabia resztki roślinne i agresywne ustawienie tarczy wytwarza wysoki efekt mieszania)

  • obróbki gleby w trudnych warunkach – więcej resztek roślinnych, lub cięższe gleby


Charakterystyka maszyny ATLAS:

  • 2 szeregi wycinanych tarczy z średnicą 620 x 6 mm z geometrią stałą (zużycie nie ma wpływ na jakość pracy)

  • Każda tarcza jest mocowana za pomocą osiowych łożysk nie wymagających konserwacji do grządzieli

  • Każda grządziel jest zamontowana do ramy systemem nie wymagającym konserwacji Flexi- Box i zabezpieczona sprężyną

  • 1 szereg prętowych zawleczek między szeregami tarczy

  • 6 wariantów tylnych walców wzmacniających

  • wyposażenie: koła podporowe, osłony boczne itd.

strom atlas 001 Nowy tarczowy pług podorywkowy STROM ATLASstrom atlas 002 Nowy tarczowy pług podorywkowy STROM ATLAS

Dzięki systemowi Flexi- Box nie ma potrzeby smarowania czopów każdej grządzieli. Jego unikatowa konstrukcja, którą firma rozwijała ponad 3 lata, oferuje wykonanie ułożenia czopów grządzieli całkowicie nie wymagających konserwacji. Flexi-Box jest zbudowany z sztywnych silentbloków, które są bezpiecznie ułożone w tulei umieszczonej w dolnej części ramy. System ten nie tylko oferuje całkowite ułożenie czopów nie wymagających konserwacji, ale także wycisza mikro-wibracje przenoszone z organów roboczych na ramę.

strom atlas 003 Nowy tarczowy pług podorywkowy STROM ATLAS

Tarczowy pług podorywkowy ATLAS został skonstruowany w celu wielostronnego i łatwego wykorzystania maszyny w ciągu sezonu. Grządziele, zabezpieczone indywidualnie uzwojoną sprężyną przeciwko nadmiernemu obciążeniu, bezpiecznie kopiują relief glebowy w ustawionej głębokości roboczej.

 

źródło: www.stromexport.com