Nowe 6,6- i 7,4-litrowe silniki AGCO Power wyposażone są w nowe turbosprężarki, nowy system pasów, nowy system zarządzania silnikiem oraz nowy typ układu SCR, który skuteczniej oczyszcza emitowane spaliny. Szczególną uwagę zwrócono również oszczędność paliwa. T163 Direct to pierwszy ciągnik marki Valtra z bezstopniową przekładnią na potrzeby funkcjonowania legendarnego układu EcoPower marki Valtra. Układ ten umożliwia kierowcy obniżenie maksymalnej prędkości obrotowej silnika z 2100 do 1900 obr/min przy jednoczesnym zwiększeniu maksymalnego momentu obrotowego z 680 do 740 Nm poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Dzięki temu maksymalna moc dostępna jest już przy prędkości 1700 obr/min, a maksymalny moment obrotowy przy prędkości 1250 obr/min. Funkcja EcoPower zmniejsza do 10 procent zużycie paliwa w zależności od warunków i rodzaju wykonywanych prac. Obniża również poziom hałasu, jest bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego i wydłuża okres eksploatacji silnika.

valtra t 2 1 Nowy wygląd i nowe funkcje ciągników serii T marki Valtra.

Wraz z wprowadzeniem przekładni drugiej generacji użyteczność nowych modeli serii T została przeniesiona na nowy poziom. Model Direct 2.0 umożliwia jeszcze bardziej precyzyjną współpracę silnika i przekładni. W modelach Versu i Direct, w celu ułatwienia obsługi funkcji tempomatu, WOM, automatycznego kierowania i napędu na cztery koła, funkcje te przeniesiono z panelu bocznego na podłokietnik kierowcy. W modelach Direct kierowca może za pomocą potencjometru dostosować sposób reakcji przekładni do obciążenia silnika. Na przykład kierowcy ceniący sobie oszczędność paliwa mogą preferować mniejsze prędkości obrotowe silnika, podczas gdy kierowcy oczekujący równomiernych obrotów WOM mogą zamiast tego priorytetowo traktować stałą prędkość obrotową.

valtra t 2 2 Nowy wygląd i nowe funkcje ciągników serii T marki Valtra.

Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych ciągników marki Valtra, nowa seria T może zostać fabrycznie dostosowana do wymagań klientów. Szeroka gama funkcji i opcji ułatwia znalezienie doskonałej kombinacji, przeznaczonej do wykonywania prac rolnych, zleconych prac komunalnych, prac leśnych i wymagających prac wykonywanych na podstawie umów.

valtra t 3 Nowy wygląd i nowe funkcje ciągników serii T marki Valtra.

źródło: Valtra