Ochrona przed kradzieżą dzięki systemowi AFS Connect marki Case IH

Wobec zanotowanego w ciągu ostatnich miesięcy znacznego wzrostu liczby przypadków kradzieży pojazdów rolniczych i oleju napędowego marka Case IH ponownie opracowała kilka nowoczesnych rozwiązań technicznych mających zabezpieczyć maszyny rolnicze. Tak powstał nowy system Case IH AFS Connect.

System telematyczny AFS Connect 2.0 umożliwia nie tylko przesyłanie danych maszyny i zarządzanie nowoczesną flotą pojazdów, ale również chroni maszyny przed kradzieżą zarówno ich samych jak i oleju napędowego. Mnóstwo czujników do automatycznego monitorowania stanu pojazdów i wyposażenia. Wielu dealerów oferuje obecnie specjalne warunki tej opcji unowocześnienia maszyn.

AFS Connect to innowacyjne rozwiązanie telematyczne, które umożliwia uzyskanie wszystkich najważniejszych danych z maszyny w dowolnym momencie przez Internet. Dzięki temu usługodawcy i rolnicy mają dostęp do danych wszystkich maszyn ze swojej floty, nawet podczas pracy.

Czujnik ruchu, który wysyła e-maile

Ponadto system AFS Connect 2.0 obejmuje innowacyjne funkcje zabezpieczające. Na przykład czujnik ruchu wysyła informacje na skrzynkę e-mailową za każdym razem, gdy ciągnik lub kombajn nie pracuje, ale wciąż się porusza. Z doświadczenia wiadomo, że takie maszyny rolnicze często kradnie się z wykorzystaniem lawet lub przyczep niskopodwoziowych. Funkcja wykrywania ruchu AFS Connect Motion Detection drobiazgowo odtwarza trasę poruszania się pojazdu od pierwszego wykrycia ruchu, aktualizując jego położenie co 5 minut, jeżeli zmieni się ono po zadziałaniu alarmu. Kolejny czujnik nadzoruje poziom paliwa w zbiorniku. Gdy tylko ilość oleju napędowego obniży się o ponad pięć procent, następuje automatyczne wysłanie powiadomienia alarmowego.

Ochrona na terenie całej UE

Aby uzyskać większe bezpieczeństwo pracy, zabezpieczenie ze strony systemu AFS Connect działa również po odłączeniu akumulatora ciągnika. System ma własne, niezależne zasilanie, które umożliwia śledzenie położenia maszyny przez kilka godzin. Dzięki zastosowaniu łącza danych niezależnego od stawek roamingu właściciel może otrzymywać raporty o miejscu przebywania maszyny bez względu na to, w jakim kraju się ona znajduje i bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat roamingowych.

Elektroniczna strefa wyłączenia

Co więcej, użytkownicy mogą również wyznaczyć tzw. okresy lub strefy wyłączenia, w których maszyna nie może się poruszać. Jeżeli w tym czasie lub strefie maszyna zacznie się przemieszczać, system wysyła e-mailem powiadomienie alarmowe. Dzięki funkcji Geo-Fence można z góry wyznaczyć strefy, po wjechaniu do których (lub po opuszczeniu których) przez maszyny właściciel otrzyma wiadomość z ostrzeżeniem.

Proste unowocześnienie

Obecnie dealerzy marki Case IH oferują wyjątkowo korzystne ceny za wyposażenie starszych systemów AFS w funkcję telemetryczną w ramach specjalnej kampanii. Modem telemetryczny można zamontować we wszystkich wcześniejszych wersjach systemów AFS. System AFS Connect można również instalować w starszym wyposażeniu i maszynach innych marek, aby zapewnić sobie możliwość korzystania z usług podstawowych, jak Motion Detection i Geofencing

Nowoczesne zarządzanie flotą maszyn

Ponadto system AFS Connect umożliwia korzystanie z szerokiej gamy danych telemetrycznych, które pomagają optymalizować procesy takie jak łańcuch prac podczas żniw i zwiększać wydajność pracy maszyn. System telematyczny AFS Connect w sposób ciągły rejestruje, przetwarza i przesyła dane z maszyny do specjalnego portalu internetowego. Dostęp do tych danych można uzyskać w Internecie zarówno za pomocą komputera, jak i urządzeń mobilnych jak smartfony i tablety. Daje to rolnikom i usługodawcom wgląd w najważniejsze dane maszyny w dowolnej chwili. Dzięki systemowi telematycznemu AFS Connect można również lepiej z wyprzedzeniem zaplanować prace konserwacyjne, np. zaprogramować wysyłanie komunikatów alarmowych po upływie okresu międzyprzeglądowego. Pulpit nawigacyjny systemu AFS obejmuje wyświetlacz graficzny, zapis i analizę kluczowych parametrów pojazdu, np. prędkości obrotowej silnika, temperatury i ciśnienia oleju hydraulicznego, poziomu paliwa, napięcia akumulatora, itd. Opcjonalnie można wyświetlić wiele innych raportów, jak np. powierzchnia , średnia wielkość zbiorów w przypadku maszyn żniwnych, natężenie przepływu i wilgotność zbieranego materiału oraz sprawozdania dotyczące masy i zużycia paliwa.

źródło: CNH Industrial N.V.