opony rolnicze

Opony dla branży rolniczej i budowlanej

Rozwój technologii nie omija maszyn rolniczych oraz budowlanych. Te są coraz bardziej innowacyjne i odpowiadające współczesnym potrzebom. Nadal jednak niezmiennie stosowanym pośrednikiem, który łączy maszynę z podłożem, jest opona.

Dobierając odpowiednie opony, należy dostosować się do potrzeb klienta, który najczęściej oczekuje korzystnego stosunku ceny do jakości. W takim przypadku sprawdzonym rozwiązaniem pozostają dwie marki, Alliance oraz LingLong.

Marka Alliance jest jednym z wiodących producentów wytwarzających opony rolnicze, przemysłowe, a także leśne. Firma wywodzi się z Izraela, gdzie przed 60 laty rozpoczęła swoją działalność. Wielodekadowe doświadczenie pozwoliło jej ugruntować swoją pozycję na praktycznie wszystkich kontynentach. Największą popularność pozyskała m. in. w Europie oraz Ameryce Północnej i Południowej. Firma, rozwijając swoją działalność, otworzyła w XX wieku dwie nowe fabryki w Indiach, znacznie powiększając dzięki temu możliwości produkcyjne marki i uzupełniając możliwości fabryki znajdującej się w Haderze w Izraelu.

Marka Alliance należy do grupy Alliance Tire Company (ATG), której finalna nazwa funkcjonuje od 1992 roku. W 2016 r. grupa została przejęta przez japońskiego producenta opon Yokohama. Szeroki asortyment opon obejmuje około 100 bieżników o różnorodnych zastosowaniach, co pozwoliło zdobyć marce uznanie klientów szukających produktów sprawdzających się na różnych podłożach. Grupa ATG w roku 2017 unowocześniła swoją stronę internetową, na której można znaleźć specyfikacje całej gamy produktowej także w języku polskim.

LingLong to jeden z czołowych producentów opon osobowych z rynku azjatyckiego. Firma swoją działalność rozpoczęła od produkcji opon do samochodów osobowych, a także zestawów naprawczych. Ciesząc się dużą popularnością w swoim kraju, powoli zaczęła przecierać szlaki i zyskiwać uznanie także na rynku opon rolniczych oraz przemysłowych. Dzięki inwestycji w rozwój i technologie firma LingLong na początku XX wieku otworzyła swoje własne centrum badawcze, w którym cały czas kontroluje jakość wytarzanych produktów. Dążąc do ciągłego rozwoju, opracowała szeroką gamę nowoczesnych opon radialnych stosowanych w rolnictwie, takich jak modele LR7000 oraz LR8000. Bieżniki tych modeli opracowane zostały tak, aby konkurować z najlepszymi markami na rynku, zapewniając ciągnikom wysoką trakcję, co ma przełożenie odpowiednio na lepszą wydajność pracy.

Źródło: Inter Cars