Oprysk rzędowy nowym opryskiwaczem Agrifac Condor VANGUARD

Condor VANGUARD to nowy opryskiwacz samojezdny w portfolio firmy Agrifac. W Polsce opryskiwacz zadebiutował na targach Agro Show 2023 w Bednarach. Po targach wyruszył na serię pokazów polowych.

 

maxresdefault Oprysk rzędowy nowym opryskiwaczem Agrifac Condor VANGUARD

 

Dwie główne zmiany wprowadzone w nowym opryskiwaczu to zwiększenie pojemności zbiornika do 6000 litrów oraz zwężenie samej maszyny do szerokości 2.55 m, co umożliwia lepsze poruszanie się po drogach publicznych. Opryskiwacz wyposażony jest w najnowsze systemy rolnictwa precyzyjnego: Prezentowany Condor posiada belka roboczą o szerokości 36 m, wyposażoną w 100 Hz dysze, rozmieszczone co 25 cm – każda dysza jest osobną sekcją (SSP – Strict Spray Plus).

Oprócz sprawdzonych rozwiązań dotyczących zawieszenia, budowy belki roboczej oraz systemów opryskowych – takich jak np. oprysk punktowy rożnymi dawkami na podstawie map zadaniowych, teraz opryskiwaczem możemy wykonywać także oprysk rzędowy.

Linia A to oprysk całą szerokością belki, gdzie wszystkie 144 dysze pracują jednocześnie,

Linia B to oprysk co 75 cm, np. dożywiając kukurydzę, gdzie ciecz robocza trafia tylko w rząd roślin,

Linia C to oprysk tylko w międzyrzędziach gdzie dwie dysze 25 + 25 cm pryskają – trzecia, nad rośliną właściwą jest zamknięta – opcja przydatna w zwalczaniu chwastów w międzyrzędziach.

Dodatkowo, na każdej linii możemy zaprogramować różne dawki oprysku. Tak zaawansowana technologia pozwala na jeszcze większe oszczędności środków ochrony.

Produkcja: MDF