Opryskiwacz Hardi MASTER plus z szerokim zakresem inteligentnych funkcji

DilutionKit – zdalnie sterowane płukanie układu cieczowego

MASTER plus może być wyposażony w DilutionKit. System ten pozwala operatorowi na płukanie system cieczowego z pozycji miejsca siedzenia w kabinie.

Operator może płukać na przykład tylko belkę lub płukać zbiornik za pomocą dysz płuczących. Zapotrzebowanie na wodę do płukania jest ograniczone dzięki zoptymalizowanemu układowi cieczowemu. Wszystkie przewody powrotne oraz mieszające zostaną opłukane podczas wypryskiwania rozcieńczonego płynu ze zbiornika głównego. Ilość etapów rozcieńczania płynu jest pod kontrolą operatora. Wraz z każdym kolejnym krokiem rozcieńczania stężenie resztek używanego środka chemicznego jest coraz mniejsze. Zatem kiedy proces rozcieńczania dokonywany jest poprzez większą ilość kroków, a dawki są przy tym mniejsze, cały układ będzie lepiej opłukany niż w sytuacji, gdy wykonuje się tylko jedno płukanie.

Więcej elektronicznych funkcji

Opryskiwacz MASTER plus może być dostarczony z jednym z 3 różnych terminali, można także wybrać opryskiwacz zgodny ze standardem ISOBUS. W celu uproszczenia zadania, jakim jest złożone operowanie opryskiwaczem, terminale HC 6500, HC 9500 wyposażono w sprawdzony joystick HARDI GRIP do sterowania wszystkimi podstawowymi funkcjami oprysku, takimi jak włączanie/wyłączanie, przyciski do sekcji, jak również sterowanie hydrauliką, które to sterowanie może odbywać się w sposób prosty i bezpieczny za pomocą joysticka.

hardi master plus Opryskiwacz Hardi MASTER plus z szerokim zakresem inteligentnych funkcji

Terminal ISOBUS z całkowitym zintegrowaniem wszystkich funkcji opryskiwacza

Terminale HC 8500 i HC 9500 w modelu MASTER plus są opcjonalnie dostępne w zgodzie ze standardem i poprzez wirtualny terminal ISOBUS. Całkowite zintegrowanie wszystkich funkcji na jednym ekranie roboczym jest istotnym kryterium. Rolnicy oczekują szybko podanych wszystkich informacji dotyczących opryskiwacza, jak również wskazówek oraz informacji dotyczącej zarządzania belką – bez zmieniania ekranu roboczego.

Różne rozwiązania funkcji AutoSectionControl

Użytkownik opryskiwacza Master Plus może wybierać spośród różnych urządzeń do automatycznego sterowania sekcjami. Zarówno zintegrowana wersja w terminalach HC 8500 i HC 9500, jak również samodzielna wersja w nowym modelu HARDI SprayRover.

źródło: HARDI