W połączeniu ze standardowym dwupunktowym zawieszeniem osi, zbiornik o budowie niskoprofilowej zapewnia stabilność zarówno na drodze, jak i w polu. System SolutionCommand gwarantuje łatwość obsługi a zarazem najwyższą dokładność i wydajność. Zgodnie z wymogami przepisów o postępowaniu z odpadami chemicznymi, opryskiwacz R952i wyposażony jest w program rozcieńczania złożony z wielu cykli i ochronę przed przepełnieniem. Sterowanie obydwoma funkcjami odbywa się z kabiny. Produkcja opryskiwaczy R952i rozpoczęła się w lutym 2013 roku.

john deere r952i 1 Opryskiwacz R952i John Deere już w Polsce

Inteligentne rozwiązania dla wyższej wydajności

Opryskiwacze serii John Deere R900i wyposażone są w szereg inteligentnych rozwiązań. Opcjonalny kalkulator napełnienia zbiornika pomaga zoptymalizować proces napełniania zbiornika i uzupełniania cieczy oraz pomaga ograniczyć powstawanie odpadów. Zastosowanie stożkowego rozwadniacza pozwala na wlewanie chemicznych środków ochrony roślin do głównego zbiornika przy użyciu wielofunkcyjnej dźwigni oraz programu SolutionCommand sterowanego z wyświetlacza w kabinie. W celu ograniczenia powstawania piany i ułatwienia opróżniania zbiornika możliwe jest automatyczne wyregulowanie mieszania.

john deere r952i 2 Opryskiwacz R952i John Deere już w Polsce

Automatyczny system rozcieńczania AutoDilute, również sterowany z kabiny, posiada pięć różnych poziomów rozcieńczania: stopniowe, ciągłe, szybkie, płukanie belki/układu w celu usunięcia pozostałości produktów po oprysku oraz cykle płukania dla wszystkich komponentów opryskujących.

System automatycznej kontroli przechyłu i wysokości belki opryskiwacza BoomTrac współpracuje z dwoma czujnikami, które utrzymują belkę opryskiwacza w odpowiedniej pozycji, zarówno w polu, jak i na uwrociach.

john deere r952i 3 Opryskiwacz R952i John Deere już w Polsce

Dodatkowo w ramach wsparcia strategii John Deere FarmSight, sterowane satelitarnie komponenty GreenStar pomagają zoptymalizować proces opryskiwania dzięki wielu rozwiązań z zakresu prowadzenia maszyny, sterowania sekcjami belki i oprogramowania dokumentacyjnego. Zastosowanie tych narzędzi pozwala ułatwić wykonywanie wymagających zadań związanych z opryskiwaniem, znacznie podnieść ich dokładność, ograniczyć koszty i wpływ na środowisko naturalne, zwłaszcza, kiedy liczy się czas.

źródło:John Deere