Pielnik do kukurydzy MONOSEM z nowym podsiewaczem nawozów

 

Podsiewacz nawozów oferuje pojemność 1030 litrów. Jego szerokie otwarcie oraz pomost dostępowy ułatwiają załadunek workami z nawozem 500 lub 600 kg. Zbiornik podsiewacza jest wyposażony w okienka (dla wizualnej kontroli poziomu wypełnienia zbiornika nawozem z kabiny ciągnika), w zasuwki spustowe i zasuwki umożliwiające szybkie opróżnienie. Turbina zapewnia transport nawozu na zewnętrzne rzędy. Dla lepszego rozłożenia, nawóz jest podsiewany z każdej strony rzędów kukurydzy. Ilość nawozu jest łatwo ustawiana za pomocą przekładni bezstopniowej FertiDriveVM.

Rama monoblokowa składane hydraulicznie

Pielnik jest zamontowany na ramie spawanej, stosowanej w siewnikach Monobloc2. Utrzymanie pielnika na stałej wysokości jest zapewnione przez dwa koła z szerokim ogumieniem 23×10,5. Dwa kroje talerzowe umożliwiają pielnikowi doskonałe podążanie za ciągnikiem. Rama jest składana hydraulicznie do szerokości 3,30 m, dzięki czemu transport drogowy jest ułatwiony.

Sekcje pielące

Pielnik może być wyposażony w sekcje pielące nowej generacji serii MULTICROP. Dysponują one w szczególności wzmocnionym równoległobokiem, przednim kołem o dużej średnicy oraz szybką i precyzyjną regulację głębokości za pomocą dźwigni. Mogą być również wyposażone w wyposażenie opcjonalne takie jak: sprężyny dociskowe, siłowniki do podnoszenia sekcji lub zagarniacze.

Pielnik 8-rzędowy, na ramie składanej hydraulicznie, jest już dostępny w sprzedaży. Dzięki podsiewaczowi nawozów o dużej pojemności zapewnia dużą autonomię dla plantatorów kukurydzy, którzy nawożą podczas pielenia.

Źródło: Monosem