Pielniki firmy BEDNAR – który wybrać?

Międzyrzędowa kultywacja roślin szerokorzędowych, takich jak kukurydza i burak cukrowy jest jedną z niewielu opcji intensyfikacji wzrostu i zwiększenia plonu. Czeska firma Bednar do tego typu zabiegów proponuje dwa typy międzyrzędowego kultywatora ROW-MASTER.

ROW-MASTER RN_S

maxresdefault Pielniki firmy BEDNAR – który wybrać?

 

Kultywator międzyrzędwoy RN_S (pielnik) przeznaczony jest do niszczenia zaskorupienia gleby, zachwaszczenia, samosiewów głównie w uprawie buraka cukrowego. Kultywator posiada szeroką gamę elementów roboczych do wyboru, w zależności od warunków i zapotrzebowania na efekty pracy. Mamy możliwość wyboru pomiędzy elastycznymi elementami roboczymi pielnika, dłutami lub przykrywającymi lemieszami.

Kultywator ROW-MASTER RN_S jest produkowany w czterech wersjach o szerokości roboczej od 3 do 12 m. Zalecane ciągniki zależą od szerokości roboczej oraz warunków glebowych i wynoszą od 60 do 160 KM. Wszystkie modele RN_S mają prześwit 42 cm i są przeznaczone do uprawy międzyrzędowej buraków cukrowych w odstępach 45–50 cm. Głębokość roboczą można ustawić od 2 do 10 cm i indywidualnie dla każdej sekcji roboczej.

 

ROW-MASTER RN

maxresdefault Pielniki firmy BEDNAR – który wybrać?

 

Czeski producent oferuje również uniwersalny kultywator międzyrzędowy przeznaczony do uprawy międzyrzędowej w uprawach kukurydzy, słonecznika, buraków cukrowych i innych upraw rzędowych. Masywna rama z prześwitem 80 cm pozwala na pracę nawet w wysokich już uprawach. Ten uniwersalny pielnik produkowany jest w trzech wersjach o szerokości roboczej od 4,8 do 9,6 m. Głębokość roboczą można ustawić w zakresie od 2 do 12 cm. Zalecana moc ciągnika wynosi od 60 do 150 KM w zależności od warunków glebowych i wybranej szerokości roboczej. Kultywator jest przeznaczony do odchwaszczania roślin o szerokim rzędzie siewu ze zmiennym ustawieniem na szerokość międzyrzędzia 45, 50, 60, 70, 75 i 80 cm.

MOCNE STRONY KULTYWATORÓW MIĘDZYRZĘDOWYCH

Każda sekcja robocza kultywatora pracuje na równoległoboku zainstalowanym na blokach gumowych. To bezobsługowe rozwiązanie powoduje ciągły nacisk na koło podporowe i poprawia penetrację części roboczych w glebie. Pielnik można na życzenie wyposażyć w Sytem CultiCam, który może prowadzić sekcje robocze od wczesnego wschodu plonu i znacznie zwiększa wydajność i komfort pracy.

 

Źródło: BEDNAR FMT