Pininfarina i Zetor współpracują nad nową linią ciągników

Pininfarina i Zetor współpracują nad nową linią ciągników

ZETOR zaprezentuje na targach Agritechnica w Hannowerze szereg nowości. Największą nowością będzie prezentacja nowej linii projektowej ciągników ZETOR, której autorem jest włoska firma Pininfarina. ZETOR TRACTORS przedstawi też prototypy nowych maszyn i w ten sposób wskaże aktualny kierunek rozwoju marki. Zostanie również zaprezentowana tegoroczna nowość w portfolio marki – sześciocylindrowy ZETOR CRYSTAL. Europejskie targi są jednocześnie inauguracją obchodów 70 lat istnienia marki ZETOR.   

Agritechnica to największe targi techniki rolniczej w Europie, na które wracamy po sześciu latach. ZETOR jest marką o bardzo bogatej historii, ze stabilnym zapleczem i mocną pozycją na rynkach światowych. Na Agritechnice chcemy jednakże przedstawić wizję i przyszłość wraz z innowacjami technicznymi. Chcemy zasygnalizować potencjalnym partnerom handlowym, że dążymy do nawiązania współpracy z nowymi dealerami oraz, że mamy co zaoferować zarówno im samym jak i klientom – mówi Margaréta Víghová, dyrektor Wydziału komunikacji korporacyjnej.   

Podczas targów Agritechnica zostanie przedstawiona koncepcja designowa, nad którą ZETOR TRACTORS a.s. współpracował z włoską firmą Pininfarina. Designowy kierunek i współpraca z czołowym biurem projektowym nie są jednak jedyną nowością, którą ZETOR chce zaprezentować w Niemczech. Wystawione zostaną prototypy ciągników, które w przyszłości będą rozszerzać obecne portfolio produktowe marki ZETOR.   

Chodzi o cel, który w przeszłości firma ZETOR TRACTORS a.s. zadeklarowała. Kolejnym celem pozostaje rozszerzenie szeregu modeli z aktualnych 4 na 6, tak abyśmy zaspokoili zapotrzebowanie na zakres mocy od 50 do 200 koni mechanicznych. W ostatnich kilku latach przedstawiliśmy kilka nowości, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Mamy nadzieję, że tymi działaniami oraz tym, że spełniamy nasze obietnice, przekonamy klientów oraz potencjalnych dealerów do tego, aby zdecydowali się na markę ZETOR – dodaje Adam Žert, dyrektor Działu sprzedaży i marketingu.   

Odwiedzający targi zobaczą też na stoisku firmy ZETOR tegoroczną nowość, którą jest ZETOR CRYSTAL. Jest to po długim czasie pierwszy ciągnik tej marki, który dysponuje sześciocylindrowym silnikiem o mocy 144 i 163 koni mechanicznych. Nowy model wyróżnia się też łatwą obsługą i niskimi kosztami utrzymania i eksploatacji.   

Marka ZETOR przy okazji targów będzie obchodzić również 70 lat istnienia firmy i w Hannowerze przedstawi ekskluzywny i unikatowy kalendarz z fotografiami prestiżowych modelek i kultowych traktorów z historii firmy. 

źródło: ZETOR