PLM Connect New Holland ułatwia zarządzanie sprzętem rolniczym

Nowoczesne rolnictwo wymaga od rolnika wiele różnorodnych prac i zmieniających się okoliczności, jednak kluczową potrzebą jest zarządzanie sprzętem w polu, w możliwie jak najefektywniejszy sposób, by zoptymalizować jego wykorzystanie i zminimalizować ewentualne przestoje. PLM® Connect marki New Holland jest nowoczesnym systemem komunikacji, który w znaczny sposób ułatwia kontrolę i nadzór nad sprzętem z biura. Umożliwia monitorowanie i zarządzanie pracą maszyn bez konieczności spędzania czasu w rozjazdach pomiędzy poszczególnymi miejscami pracy. Jest to niezwykle elastyczny system wymagający tylko zasilania prądem o napięciu 12 V, a jest w stanie współpracować ze sprzętem wszystkich marek.

System PLM Connect stworzony przez New Holland działa niemal tak, jak gdyby siedziało się w danym momencie obok operatora – mówi Luca Mainardi, Product Manager ds. traktorów i systemu PLM. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie sprzętem w polu mogą wdrożyć się w działanie maszyn i monitorować postępy on-line. Jest to niezwykle pomocne w zmaksymalizowaniu czasu nieprzerwanej pracy, poprawie wydajności i efektywności, a nawet w zoptymalizowaniu zużycia paliwa. Komunikacja pomiędzy operatorem a osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie jest usprawniona, co stanowi znaczny plus podczas pracy z operatorami różniącymi się od siebie doświadczeniem oraz przy napiętych harmonogramach prac.

Kluczową funkcją systemu PLM Connect jest łączność pomiędzy sprzętem. Na przykład istnieje możliwość monitorowania wielu maszyn z jednego, scentralizowanego biura. Może obejmować to dostęp do portalu on-line za pomocą tabletu oraz przekazywanie sugerowanych ustawień wprowadzonych na jednym pojeździe, który został zoptymalizowany, operatorom innych maszyn za pomocą usługi przesyłania komunikatów. Inną kluczową zaletą systemu PLM Connect jest wykorzystanie maszyn wchodzących w skład floty można szybko „zbadać” maszynę w celu zminimalizowania przestojów i zoptymalizowania osiągów i efektywności. W rezultacie wpływa to również na opłacalność. Chociaż system PLM Connect jest produktem stworzonym w całości przez firmę New Holland, został on zaprojektowany w taki sposób, aby był całkowicie kompatybilny z produktami konkurencji, obejmującymi również starsze modele maszyn. Umożliwia to dodanie systemu do dowolnej istniejącej już floty.

new holland plm PLM Connect New Holland ułatwia zarządzanie sprzętem rolniczym

System PLM Connect dostępny jest w dwóch wariantach: Essential i Professional, obejmujących kluczowe funkcje, takie jak dostęp do maszyn 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, zoptymalizowane zarządzanie wprowadzanymi danymi oraz szczegółowa analiza i ocena osiągów. Wariant PLM Connect Essential idealnie spełnia potrzeby gospodarstw rolnych średniej wielkości i może być zainstalowany również w ciągnikach nieobsługujących technologii magistrali CAN.

Wariant PLM Connect Professional zapewnia szczegółowe informacje o sprzęcie w czasie rzeczywistym, zarówno na poziomie lokalnym, jak i podczas pracy z dala od głównego biura gospodarstwa. W przypadku zainstalowania w pojazdach obsługujących technologię magistrali CAN, system PLM Connect Professional przesyła szczegółowe dane robocze umożliwiające zdalne monitorowanie parametrów maszyn i komunikację na bieżąco z operatorami. Ustawienia wprowadzone przez doświadczonego operatora mogą zostać przesłane pracownikom, którzy mają mniejsze doświadczenie, co umożliwia błyskawiczną poprawę wydajności i efektywności pracy dzięki połączeniu w czasie rzeczywistym.

Dealerzy firmy New Holland są w stanie pomóc w konfiguracji systemów PLM Connect tak, by dostosować je do indywidualnych potrzeb każdego klienta, zaś New Holland oferuje klientom posiadającym bardziej złożone systemy dostęp do kursów szkoleniowych dla użytkowników końcowych PLM.

new holland plm2 PLM Connect New Holland ułatwia zarządzanie sprzętem rolniczym

Marka New Holland zdaje sobie sprawę z obaw części rolników i pracowników gospodarstw rolnych przed nowoczesnymi systemami łączności. – dodaje Luca Mainardi. Kluczową funkcją systemu PLM Connect jest jego zdolność do ewolucji w celu sprostania zmieniającym się wymaganiom użytkownika końcowego. Umożliwia to rolnikom, którzy wdrożyli system PLM Connect w swoich gospodarstwach, rozpoczęcie od podstawowego monitorowania, choćby tak prostego jak lokalizacja położenia dowolnej maszyny. W miarę, jak użytkownik nabiera doświadczenia i wprawy w obsłudze systemu, potrafi coraz lepiej wykorzystywać jego różnorodne możliwości. System PLM Connect został zaprojektowany tak, by nadawał się dla wszystkich typów użytkowników, nie tylko dla tych, którzy dorastali, śledząc zmiany w nowoczesnych technologiach.

źródło: New Holland