PneuTrac na wyposażeniu New Holland T4N

Nowatorskie rozwiązanie Trelleborg Wheel Systems PneuTrac zostało wybrane przez New Holland Agriculture jako fabryczne wyposażenie nowej serii specjalistycznych ciągników T4N, finalistów Tractor of the Year 2019 w kategorii “Best of Specialized”.

27 września był dniem w pełni poświęconym szkoleniu skupionym na PneuTrac. Podczas pokazu zaprezentowano korzyści, jakie to rozwiązanie zapewnia profesjonalnemu, wyspecjalizowanemu gospodarstwu rolnemu. Wydarzenie, które odbyło się we współpracy z New Holland Agriculture, miało miejsce w CNH Industrial Village w Turynie we Włoszech z udziałem międzynarodowego jury wyłaniającego zwycięzców Tractor of the Year.

Prezentacja była częścią nowego formatu Road Show Trelleborg Wheels Systems. Kilka przystanków w nadchodzących miesiącach – na ogólnoświatowym Road Show – będzie promować innowacje rolnicze Trelleborg, w tym produkty i narzędzia cyfrowe.

Lorenzo Ciferri, VP Marketingu i Komunikacji w Trelleborg Wheel Systems, skomentował: Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że New Holland Agriculture wybrał PneuTrac Trelleborga dla nowej serii specjalistycznych ciągników T4 do wymagających zastosowań specjalnych. Jesteśmy przekonani, że nasza innowacja PneuTrac będzie skutecznie wyróżniała w winnicach i sadach   nową gamę traktorów T4 Speciality.

PneuTrac to hybrydowe rozwiązanie, które łączy zalety radialnej opony rolniczej, takie jak wydajność, komfort i prowadzenie, z szerokim śladem oraz korzyściami efektywnej trakcji gąsiennic. Zapewnia niezrównane osiągi, zarówno na stromych zboczach, jak i na błotnistym terenie, zmniejszając nacisk na korzenie. Ma to oczywiście bezpośredni wpływ na uzyskiwanie zdrowych plonów i większego urodzaju. Ponadto w ruchu na drodze, hybrydowy charakter PneuTrac zapewnia bezpieczeństwo, komfort jazdy i obsługi, a także zużycie paliwa porównywalne z nowoczesną radialną oponą pneumatyczną.

Podczas szkolenia, unikalny test miał ambitny cel pomiaru stopnia zgęszczenia gleby nie tylko na jej powierzchni, ale także na głębokości, na której rozwijają się korzenie rośliny i gdzie pobierają składniki odżywcze. Umieszczona na głębokości około 10 cm sensoryczna nakładka czujnika, podłączona do monitora, pozwoliła obserwatorom docenić zmniejszony nacisk na glebę osiągany przez PneuTrac.

Test wykazał, że dzięki PneuTrac stopień zagęszczenia gleby jest poniżej 30% na głębokości 10 centymetrów, w porównaniu z odpowiadającemu mu rozmiarowi opon. Ponadto o 15% większa była przyczepność i doskonała stabilność na stromych zboczach, a liczba niebezpiecznych, specyficznych nacisków na glebę zmniejszyła się o ponad 60%, co pozwala na zachowanie struktury gleby.

PneuTrac łączy, najlepsze w swojej klasie, cechy opon rolniczych Trelleborg z nową konstrukcją ściany bocznej dzięki wykorzystaniu technologi CupWheel firmy Galileo Wheel Ltd. Nowatorska konstrukcja ścianki bocznej „Omega” pomaga osnowie przenosić obciążenie, zapewniając jednocześnie jej elastyczność i wyjątkowo szeroki ślad co skutkuje bardzo niskim zagęszczeniem gleby. Taka konstrukcja pozwala bieżnikowi pracować przy 100% jego potencjalnej wydajności.

Technologia Progressive Traction bieżnika zwiększa przyczepność, podczas gdy tarasy między klockami poprawiają zdolność samooczyszczania opony. Dla przykładu, w winnicach korzenie są niezwykle cenne i podatne na uszkodzenia. Podobnie jak w tradycyjnym rolnictwie gleba powina być chroniona, a poślizg maszyny może być katastrofą zarówno dla gleby, jak i korzeni.

Ciferri kontynuował: Projektując PneuTrac, skupiliśmy się na specyficznych wymaganiach wiodących marek producentów wina. Dwa lata intensywnych testów w terenie przeprowadzono z czołowymi włoskimi i francuskimi producentami, w tym Frescobaldi, Ferry Lacombe, Mazzei, Banfi, Marramiero i Pellicani.

PneuTrac został także wybrany przez wiele niezależnych instytutów, uniwersytetów i wyspecjalizowanych czasopism do udziału w testach i programach badawczych. Informacje zwrotne od użytkowników, badania oraz ich wyniki przekroczyły wszelkie początkowe oczekiwania i przyspieszyły wprowadzenie produktu na rynek.

Profesjonalni rolnicy i plantatorzy winorośli mogą wybrać PneuTrac Trelleborga podczas konfiguracji nowego asortymentu T4N/F/LP w rozmiarach PneuTrac VF480/65R28 i VF280/70R18. Trelleborg i New Holland Agriculture ściśle współpracują nad kilkoma, wspólnymi projektami w celu  poszerzenia oferty PneuTrac o dodatkowe rozmiary i typy ciągników.

źródło: Trelleborg