Dużym doświadczeniem w produkcji maszyn rolniczych spełniających unijne wymogi innowacyjności i wzrostu wydajności plonów dysponuje firma ŁUCZAK, znana w kraju przede wszystkim z rewolucyjnego Eko-Pielnika, pozwalającego eliminować chemiczne opryski z upraw. Znaczna część naszej sprzedaży związana jest z pozyskiwanymi przez rolników dopłatami – mówi Stanisław Łuczak, właściciel firmy i konstruktor maszyn – mamy to szczęście, że nasze rozwiązania efektywnie wpływają na wielkość i jakość plonów, ale też na wydajność pracy. A to jest kluczowe zagadnienie w przypadku dotacji.

luczak sadzarka Podwójna korzyść z dopłat na modernizację

ŁUCZAK Maszyny Rolnicze produkuje m.in. platformy rolnicze i transportery do zbioru warzyw, które znacząco skracają czas pracy w polu i cieszą się dużą popularnością zwłaszcza grup producenckich, operujących na większych areałach. W ramach unijnych dotacji wielu rolników nabywa sadzarki karuzelowe, które niezwykle szybko i dokładnie sadzą rośliny z wszystkich typów tac. Od lat nieustannie popularne są też przykryw arki do folii i agrowłókniny. Nowością w ofercie są polerki do warzyw, w kilku rozmiarach – dla gospodarstw sprzedających workowane warzywa i ziemniaki na mniejszą skalę, jak i dla przemysłowych przetwórni warzyw i owoców. Wspomniany wcześniej Eko-Pielnik eliminuje nie tylko konieczność stosowania oprysków, ale i ręcznego pielenia, a więc zatrudniania rzesz pracowników sezonowych.

luczak sadzarka 1 2 Podwójna korzyść z dopłat na modernizację

Rozwiązanie poszukiwane wcześniej głównie do gospodarstw ekologicznych, teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem producentów nie tylko warzyw, ale i truskawek, ziół, tytoniu, a nawet szkółek sadowniczych. W przypadku tej maszyny podstawowym celem była eliminacja chwastów, ale okazało się, że spulchnianie gleby i punktowe nawożenie, bezpośrednio pod roślinę, wyraźnie wpływa też na wzrost plonów i jakość pojedynczej rośliny. – dodaje konstruktor – W sezonie nieustannie testujemy nasze urządzenia w pracach polowych, zbieramy też sygnały od naszych Klientów i sukcesywnie wdrażamy ulepszenia. Jesienią planujemy wprowadzić pierwszy Ekopielnik do roślin z siewu, jak marchewka, pietruszka, buraki czy cebula.

luczak sadzarka 1 1 Podwójna korzyść z dopłat na modernizację

Firma prezentuje maszyny przy pracy na pokazach organizowanych przez grupy producenckie, w Ośrodkach Doradztwa Rolniczego oraz w rolniczych i leśnych ośrodkach badawczych na terenie całego kraju.

Oferta firmy ŁUCZAK Maszyny Rolnicze powinna zainteresować wszystkich rolników, myślących o rozwoju i modernizacji swoich gospodarstw. Dopłaty to jedna korzyść, ale wzrost przychodów związany ze zmniejszeniem nakładów na pracę czy chemizację to wartość jeszcze większa, procentująca latami.

źródło: MG