Pöttinger – nowa generacja krótkich bron talerzowych TERRADISC

Brona talerzowa została na nowo skonstruowana i ulepszona technicznie. Istotna zmianą jest nowy system bliźniaczych ramion, przy którym umocowane są na szerokim zacisku kroje talerzowe. Taka konstrukcja gwarantuje dzięki dużej powierzchni zacisku, największą stabilność. Skośne ustawienie kroi pozostaje absolutnie stałe i nie występuje ich odchylanie przy pracy na ciężkich glebach. Wytrzymałość kroi została zwiększona, jak również została zwiększona ich średnica o 13 procent, do 580 mm. Nowa generacja bron charakteryzuje się większą wytrzymałością aż do 45 procent.

Ustawienie głębokości roboczej wymaga wyłącznie uruchomienia zaworu hydraulicznego w ciągniku – jest to wyposażenie seryjne. Również łożyskowanie kroi zapewnia największy komfort dzięki temu, że absolutnie nie wymaga konserwacji: sworznie łożysk na uchwytach kroi są przykręcone, a duże, dwurzędowe łożyskowanie kulkowe stale smarowne i zabezpieczone uszczelką kasetową (sześć uszczelek) zapewnia odpowiednią ochronę. Dodatkowo uszczelka kasetowa jest zabezpieczona mechanicznie przez blaszaną osłonę – do ochrony przed długimi resztkami pożniwnymi lub pozostawionym na polu sznurkiem.

pottinger terradisc 3501 2 Pöttinger   nowa generacja krótkich bron talerzowych TERRADISC

Kroje zewnętrzne można regulować pod kątem głębokości pracy, a także można je złożyć w górę – czysty przejazd po polu. Jako wyposażenie w opcji maszyna jest oferowana z lekkimi, przesuwanymi w bok krojami skrajnymi, jak również z zagrabiaczem niwelującym stycznym z 14 mm grubości zębami.

Nowa generacja bron TERRADISC jest wyposażona w zaczep z trzema pozycjami cięgła górnego, przy czym górna pozycja może być ustawiona na podłużnym otworze. Kombinacja z podwójnie naciętymi łącznikami cięgiel dolnych Kat. II z trzema pozycjami podniesienia i zaczep o dwustopniowym regulowanym pochyleniu gwarantują najlepsze indywidualne dopasowanie do ciągnika i warunków pracy.

 

źródło: www.poettinger.at/pl