HIT 10.11 T poszerza ofertę ciągnionych zgrabiarek 10-karuzelowych. Głównym założeniem podczas konstruowania tej maszyny było stworzenie przetrząsacza o dużej szerokości roboczej, jednak nie za wszelką cenę. Najlepsze kopiowanie nierówności terenu, jak najmniejsze zanieczyszczenie paszy, perfekcyjne przetrząsanie i wysoki komfort obsługi pozostały przy tym, ważnymi założeniami projektu.

poettinger przetrzsacz hit 10.11 2 Pöttinger   nowy przetrząsacz HIT 10.11 T

Nowy HIT 10.11 T jest ciągnionym przetrząsaczem o szerokości roboczej 10,6 m. z uniwersalnym dyszlem do zawieszenie górnego lub dolnego oraz potężną ramą jezdną z własnym podwoziem. Własne podwozie pozostaje na ziemi zarówno podczas pracy, na uwrociach, jak i podczas transportu. W przeciwieństwie do innych koncepcji przetrząsania ta maszyna ma następujące zalety:

  • podczas przetrząsania maszyna nie jest dodatkowo obciążona przez złożone nad nią podwozie

  • podwozie HIT 10.11 T umożliwia perfekcyjna pozycję na uwrociu

  • duże opony i wielkowymiarowa rama gwarantują spokojna pracę w każdej sytuacji. Podwozie przejmuje funkcje kół kopiujących dla wszystkich 10 karuzeli zapewniając w ten sposób optymalne kopiowanie nierówności terenu.

Dzięki spokojnej jeździe i perfekcyjnemu mechanizmowi składania maszyny do szerokości transportowej (poniżej 3 m szerokości i wysokości) możliwe jest rozwinięcie podczas transportu dużych prędkości jazdy. Boczna osłona składa się automatycznie w gorę i zapewnia bezpieczny transport. Obydwa koła podwozia służą jednocześnie jako „ponad wymiarowe“ koła kopiujące, które kopiuje nierówności terenu i zapewnia ochronę darni. Jedyny w swoim rodzaju jest system podnoszenia karuzeli Liftmatic plus na uwrociu: przez podwójny siłownik karuzele są najpierw ustawianie przez specjalną prowadnice w pozycji poziomej, a następnie podnoszone w górę. To inteligentne, hydrauliczne sterowanie podnoszeniem zapobiega bardzo częstej kolizji palców z ziemią. Podnoszenie na uwrociu tworzy duży prześwit między maszyną a ziemią, co sprawia, że można zdecydowanie lepiej manewrować zgrabiarką. Ta zaleta nie oznacza tylko lepszego komfortu obsługi i jazdy, lecz również skutkuje elastycznością zastosowania przetrząsacza na polu. Wysokość roboczą zgrabiarki można regulować bezstopniowo przy pomocy śruby rzymskiej.

poettinger przetrzsacz hit 10.11 Pöttinger   nowy przetrząsacz HIT 10.11 T

Pöttinger wyznacza nowe rozwiązania w konstrukcji karuzeli i technice ich rozkładania. Skręcona wielkowymiarowa rama zapewnia maszynie dużą stabilność. Karuzele Dynatec są przymocowane do segmentu przy pomocy sześciu śrub. Na uwagę zasługuje tu fakt, że wszystkie karuzele zamontowane na maszynie są takie same. W przetrząsaczu wykorzystano element nośny jako dodatkowy stabilizator chroniący maszynę. Stale smarowane przeguby pojedyncze i podwójne przenoszą płynnie i spokojnie napęd na przekładnie karuzeli. Zewnętrzne karuzele dzięki przekładni Power można wychylić o 180°. Do przetrząsania granicznego opcjonalnie dwie karuzele mogą być wychylane po jednej stronie maszyny hydraulicznie w tył.

Sprawdzone zabezpieczenie przeciw utratą palców jest również zintegrowane w tym modelu. Nowe rozwiązania zastosowano również w talerzu karuzeli. Uchwyty palców są precyzyjnie rozmieszczone na talerzu karuzeli i dodatkowo skręcone piastą. Jeszcze większa stabilność przy utrzymaniu takiego samego ciężaru. Kąt roztrząsania można wyregulować beznarzędziowo w trzech ustawieniach dla każdej karuzeli. Wszystkie karuzele są wyposażone w ogumienie 16 x 6,5-8. Każde koło jest osłonięte przez ramie, które chroni je przed zabrudzeniem.

www.poettinger.at/pl