Pöttinger TOP 762 C Classic – klasyk do pracy

Zgrabiarka centralna TOP 762 C została po pierwszym roku użytkowania bardzo pozytywnie oceniona przez użytkowników. Bardzo dobre kopiowanie nierówności terenu, prosta obsługa, zwarta konstrukcja, wysoka jakość zgrabiania to tylko niektóre jej cechy, które znalazły uznanie wśród rolników. Teraz PÖTTINGER oferuje model „CLASSIC“ jako prostszy, atrakcyjniejszy cenowo wariant dla TOP 762 C. Różnice kryją się w karuzeli i regulacji szerokości roboczej. TOP 762 C CLASSIC ma stała szerokość roboczą 6,85m.

W karuzeli TOPTECH PLUS o średnicy 3,30 m, z 11 ramion palców połączono sprawdzone już rozwiązania z nowymi: PÖTTINGER oferuje w TOP 762 C CLASSIC regulowaną krzywkę o dużej średnicy 420 mm i łożyskowanie ramion w odstępach 600 mm. Uchwyty ramion są montowane tylko na dwie śruby, co znacznie ułatwia ich wymianę. Nowa karuzela zapewnia większą wydajność, wytrzymałość i niezawodność działania oferując jednocześnie tak samo wysoki komfort pracy przy konserwacji. Mimo zauważalnie większej średnicy karuzeli wysokość transportowa bez demontażu ramion pozostaje poniżej 4 m. Tablice ostrzegawcze z oświetleniem oraz błotniki stanowią wyposażenie seryjne maszyny.

Zaczepienie przez ramię rurowe z praktycznym uchwytem na wałek przegubowy i obejmy węży zapewniają porządek na koźle zawieszenia. TOP 762 C wykazuje 73 stopni skrętu, co daje znakomite możliwości przy manewrowaniu zgrabiarką.

PÖTTINGER oferuje ponadto duży wybór karuzeli: od podwozia trzykołowego do pięciokołowego oraz wszystkie warianty z i bez wyposażenia MULTITAST. Unikalne i cenione przez praktyków koło MULTITAST zapewnia najlepsze kopiowanie nierówności terenu i tym samym najmniejsze zanieczyszczenie paszy. Podnoszenie następuje przez zawór jednostronnego działania. Na życzenie dostępne są także rozdzielacz ilości i pojedyncze podnoszenie karuzeli.

źródło: Pöttinger