przyczepy Zasław

Pojazdy Agro – rodzaje konstrukcji przyczep rolniczych od ZASŁAW

Pojazdy Agro – rodzaje konstrukcji przyczep rolniczych od ZASŁAW

Polski producent ZASŁAW od 1953 roku dostarcza rozwiązania, które mają usprawniać transport poszczególnych materiałów i towarów. Producent zasłynął jako producent przyczep rolnych, w tym szeroko znane Autosanki. Jakie rodzaje przyczep Agro dostępne są w bieżącej ofercie marki?

Przyczepy rolnicze obrotnicowe jako najpopularniejszy sprzęt

Najczęściej spotykane w polskich gospodarstwach są tzw. przyczepy skrzyniowe. Poszczególne modele różnią się między sobą m.in. budową oraz układem. Sporo zależy od rodzaju zastosowanego podwozia. Najczęściej wybierane są przyczepy dwuosiowe z obrotnicą. Taki sprzęt łączyć można w większe zestawy.

Przyczepa rolnicza z obrotnicami nie wymaga zwykle dużego ciągnika – na utwardzonym gruncie doskonale radzi sobie z nią większość dostępnych na rynku maszyn. Wiele starszych przyczep posiadało zwykle pojedynczy wywrot. Modele oferowane przez polskiego producenta ZASŁAW mają wywrot na trzy strony, co z pewnością ułatwia użytkowanie i skraca czas rozładunku materiałów. Większość skrzyń ładunkowych sprawdzi się nie tyllko do transportu płodów rolnych, ale także np. europalet. Przyczepy obrotnicowe mogą mieć pojemność ładunkową w zakresie 8,5 – 20,5 m3, z tylnym otworem zsypowym i nowoczesny system blokowania i maskownicę, która sprawia, że woda spływająca po burcie nie dostaje się do wnętrza ładunku.

przyczepa rolnicza Pojazdy Agro   rodzaje konstrukcji przyczep rolniczych od ZASŁAW

Przyczepy rolnicze tandem i ich największe zalety

Innym typem przyczep rolniczych są modele typu tandem. Mają one również trójstronny rodzaj wywrotu, a ich pojemność ładunkowa może mieścić się w podobnym zakresie do obrotnicowych. Zaletą podwozia tego typu jest bez wątpienia bardzo łatwe manewrowanie, zwłaszcza przy cofaniu. Układ ten wyróżnia się również dobrym dociążeniem tylnych kół ciągnika. Przekłada się to na większą siłę uciągu ciągnika w trudnym terenie i większą ładowność administracyjną do 16t.

przyczepa tandem Pojazdy Agro   rodzaje konstrukcji przyczep rolniczych od ZASŁAW

Przyczepa skorupowa czyli kolejne rozwiązanie od ZASŁAW

Wywrotka rolnicza może być wyposażona w skrzynię skorupową. I w tym przypadku możliwy jest wywrot na dwie strony lub też tylnozsypowy. Ich pojemność ładunkowa może wynosić od m 24 m3 do 33 m3 w zależności od wybranej opcji nadstaw 300mm lub 600mm.

Oferta dopasowana do użytkownika

Szeroki wybór oferowany przez producenta ZASŁAW pozwala klientom dobrać produkt odpowiedni dla ich potrzeb pod kątem np. wymiarów czy ładowności sprzętu. Dodatkowo może być on wyposażony w dodatkowe akcesoria, które można sprawdzić na portalu producenta przy pomocy konfiguratora pojazdów Agro.

Cała oferta oraz konfigurator dostępne na stronie: ZASLAW.pl

źródło: Zasław