Pokazy koszenia i zbioru traw w Ułężu – Pokaz kosiarek – fotorelacja

Przedstawiamy kolejną fotorelację z pokazów koszenia i zbioru traw w Ułężu, zorganizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Tym razem prezentujemy kosiarki.

W pokazie wzięły udział kosiarki firm Claas, Krone, Kuhn, Pöttinger oraz SaMASZ. Zaprezentowane urządzenia cechowały się różną szerokością roboczą. Były wśród nich zarówno kosiarki zawieszane z tyłu ciągnika, jak i zestawy złożone z kosiarek przednich i tylnych. Zaprezentowane maszyny prezentowały między innymi łatwą regulację pokrycia obszarów roboczych, funkcję układania pokosu do środka, możliwość regulacji poziomu obciążenia w każdym momencie pracy maszyny, dużą zdolność kopiowania terenu i lekką konstrukcję. Zwrócono również uwagę na cechy takie jak automatyczna blokada podnoszenia na uwrociach oraz możliwość zmiennego formowania pokosu.

Zamiast tradycyjnej imprezy z cyklu Zielone Agro Show, tegoroczne pokazy koszenia i zbioru traw w Ułężu odbyły się tylko w formie online ze względu na trwające obostrzenia pandemiczne.

 

 

Foto: PIGMiUR