Pokazy koszenia i zbioru traw w Ułężu – Pokaz pras i prasoowijarej – fotorelacja

Przedstawiamy kolejną fotorelację z pokazów koszenia i zbioru traw w Ułężu, zorganizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Tym razem prezentujemy prasy i prasoowijarki.

W pokazie wzięły udział także prasy zwijające firm John Deere, Krone oraz McHale. Maszyny te cechują się między innymi nowoczesnymi mechanizmami opuszczania podłogi i nakładania siatki, dużą automatyką sterowania urządzeniami oraz rozwiązaniami pozwalającymi na osiągnięcie dużej prędkości i wydajności pracy. W pokazie zaprezentowano także pracę prasoowijarek produkcji firm Göweil, Krone, Kuhn, McHale oraz Pöttinger. W przypadku tych urządzeń zwrócono uwagę na zaawansowane systemy owijania folią, zautomatyzowaną obsługę, nowoczesne sposoby przenoszenia beli z komory prasowania do pozycji owijania i odkładania po owinięciu oraz rozwiązania pozwalające na automatyczne centralne smarowanie smarem. Ukazano także pracę owijarki firmy McHale.

 

 

Zamiast tradycyjnej imprezy z cyklu Zielone Agro Show, tegoroczne pokazy koszenia i zbioru traw w Ułężu odbyły się tylko w formie online ze względu na trwające obostrzenia pandemiczne.

 

Foto: PIGMiUR