Obecnie rolnicy i usługodawcy na całym świecie znajdują się pod silną presją i odczuwają konieczność redukcji kosztów i podniesienia wydajności. Rozwój techniki rolniczej doprowadził do stworzenia całkowicie niezawodnych, specjalistycznych maszyn, pozwalających spełnić te wymagania. W ciągu ostatniej dekady prasy rolujące McHale, pracując w najtrudniejszych warunkach na całym świecie nieustannie zdobywały znakomitą reputację, z uwagi na ich wysoką wydajność, trwałość, łatwość obsługi i wysoką wartość ewentualnej odsprzedaży.

mchale fusion3 Polska premiera prasoowijarki Fusion 3  firmy McHale
Prasoowijarka McHale – Fusion 3

Prasoowijarki McHale Fusion są znane na całym świecie ze swojej niezawodności, unikalnego systemu przenoszenia bel, pionowego pierścienia owijarki oraz wysokiej wydajności. Nowy model prasoowijarki Fusion 3 zapewni operatorowi jeszcze większy komfort i elastyczność, a wysoki standard wykonania ograniczy do minimum potrzebę obsługi konserwacyjnej maszyny.

Sercem prasoowijarki McHale Fusion 3 jest 18 walcowa zmienna komora bębnowa i pionowy pierścień owijający spełniający rolę owijarki. Prasoowijarka Fusion 3 jest w pełni zautomatyzowaną maszyną, kontrolowaną przez przyjazny i prosty w obsłudze terminal sterowania owijarki i prasy w kabinie ciągnika.

Prasoowijarka McHale Fusion 3 jest złożoną, wytrzymałą maszyną, która nie jest zwykłym połączeniem prasy z owijarką, ale jest to maszyna rolnicza wykonana głównie z myślą o intensywnym użyciu i wysokiej wydajności. Prasoowijarka Fusion jest również niezwykła z tego względu, iż posiada opatentowany system przenoszeniu beli do części owijającej, który znacznie skraca czas całego procesu. Dzięki temu możliwe stało się również zapewnienie maszynie niewielkiej długości oraz zwiększenie wydajności. Prasoowijarka Fusion (dzięki opatentowanemu systemowi przenoszeniu beli McHale) produkuje od 50 do 60 owiniętych beli na godzinę, co powoduje wzrost wydajności, obniża koszty i zwiększa zyski.

mchale fusion3 1 Polska premiera prasoowijarki Fusion 3  firmy McHale
Prasoowijarka McHale – Fusion 3

Zintegrowana prasoowijarka Fusion 3 dominuje w trudnych warunkach zbioru na rynkach całego świata, ze względu na ich wyjątkową wydajność, niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Mchale Fusion jest rozpoznawana na całym świecie ze względu na unikalny opatentowany transfer beli, pionowy pierścień owijania oraz wysoką wydajność. We wrześniu 2012 McHale wprowadził do sprzedaży McHale Fusion 3, która będzie dalej budować silną reputację jako lidera na rynku zintegrowanych prasoowijarek. – powiedział Martin McHale – dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie McHale. Fusion 3 to solidny zintegrowany system, który został starannie opracowany w oparciu o sprawdzone aspekty swojego poprzednika, a jednocześnie wprowadzony został szereg nowych funkcji.

Nowe funkcje obejmują:

 • nowe panele maszyny – dają lepszy dostęp do wnętrza maszyny i bardziej nowoczesny wygląd

 • nowa platforma i poręcze – dla łatwiejszego dostępu do podajnika siatki

 • zawór bezpieczeństwa blokujący komorę – znajduje się po za panelami na platformie dla wygody operatora

 • lepszy magazynek na rolkę siatki – znajduje się na głównej platformie

 • bardzo wytrzymały wałek WOM Watershield – z rury w kształcie gwiazdy i bardzo wytrzymałych krzyżaków

 • 5 rzędów palców podbieracza – podnosi o 25% zdolność podbierania materiału

 • wyświetlanie ciśnienia noży- na sterowniku z alarmem dźwiękowym

 • czujnik pozycji noży – aby zapewnić najlepszą jakość cięcia

 • dwurzędowe łożyska rotoru – redukuje interwencje serwisowe

 • rurowa konstrukcja ramy – redukcja osadów pożniwnych

 • dodatkowe uchwyty na rolki folii – pozwala na zmagazynowanie większej ilości folii

 • oświetlenie drogowe LED

System przenoszenia beli

Komora prasy otwiera się w poziomie (jak muszelka małży), a dolna część komory spełnia również funkcję podajnika i przenosi związana belę do pionowego pierścienia owijającego. Ten unikalny i opatentowany system firmy McHale posiada wiele zalet w porównaniu do tradycyjnych łączonych prasoowijarek.

mchale fusion3 a Polska premiera prasoowijarki Fusion 3  firmy McHale

1. Długość owijarki McHale Fusion 3 wynosi jedynie 5,8 m, co usprawnia jej zwrotność oraz zwiększa wydajność oraz niezawodności w pracy na niewielkich lub pochyłych powierzchniach pól.

2. Przenoszenie bel w prasoowijarce McHale Fusion 3 przebiega w trakcie jednego cyklu otwarcia i zamknięcia komory. Przeniesienie odbywa się w jednym ruchu lub jednym etapie, podczas gdy prasa otwiera się i zamyka, co oznacza to, że w rezultacie proces przenoszenia nie spowalnia wydajności maszyny w porównaniu z wydajnością tradycyjnych zmiennokomorowych pras rolujących.

mchale fusion3 b Polska premiera prasoowijarki Fusion 3  firmy McHale

3. Przeniesienie beli prasoowijarki McHale Fusion 3 odbywa się w jednym cyklu i zajmuje mniej niż 10 sekund. Gwarantuje to maksymalną prędkość i wydajność. Opatentowany jednoetapowy proces przeniesienia beli McHale jest szybszy o 10 sekund od dwuetapowego procesu maszyny konkurencji, co oznacza, że operator używając maszyny McHale oszczędza 10 minut na godzinę (zakładając produkcje 60 bel/godz.).

4. Podczas przenoszenia beli w prasoowijarce McHale Fusion 3 bele są utrzymywane w odpowiedniej pozycji przez ściany komory prasującej, które zapobiegają ich przesunięciu w prawo lub lewo podczas pracy prasoowijarki w trudnych warunkach terenowych.

mchale fusion3 c Polska premiera prasoowijarki Fusion 3  firmy McHale

5. Przenoszenie beli w prasoowijarce McHale Fusion 3 przebiega podczas jednego cyklu, co oznacza że bela jest przenoszona do poziomego pierścienia owijającego podczas otwierania i zamykania komory prasy, eliminując potrzebę montowania dodatkowego podajnika takiego jak ramię do przenoszenia czy stół między prasą a owijarką. Dzięki temu obsługa jest bardzo prosta, a czas całego procesu został skrócony do minimum, ponieważ maszyna nie musi długo oczekiwać na pasach ziemi w celu dokonania przeniesienia beli.

źródło: Mchale