Wóz asenizacyjny jest znacznie tańszy od wielofunkcyjnych samochodów. Prezentowany wóz wzbudził spore zainteresowanie wśród odwiedzających tegoroczne Agro Show. Ten produkt może stanowić interesujące rozwiązanie dla rolników planujących świadczenie usług na rzecz swojej społeczności lokalnej. Firma Pomot ma w swojej ofercie egzemplarze o różnych pojemnościach.

pomot t544 POMOT   kolejny krok do uniwersalności wozów asenizacyjnych.

To co wyróżnia prezentowany wóz asenizacyjny Typ T544/3 o pojemności 8000 litrów to jego zastosowanie. Zbiornik jest podzielony na dwie części – 3000 litrów na wodę i 5000 lirów na osad. Zbiornik można dowolnie podzielić, według zaleceń klienta. Maszyną można wypompować nieczystości i udrażniać kanalizację. Model prezentowany na targach posiadał zwijadło z wężem wysokociśnieniowym o długości 60 metrów.

Wykonanie wielofunkcyjnego wozu było możliwe dzięki zastosowaniu zestawu Garda Jet składającego się z mocnego kompresora oraz wysokociśnieniowej pompy. Ponadto, jak inne wozy z POMOT-u, zarówno zbiornik jak i rama zostały obustronnie ocynkowane ogniowo. Zbiornik został wykonany z blachy o grubości 5 mm i wyposażony w tylny właz 900 mm oraz górny właz 500 mm z metalową, ocynkowaną drabinką.

pomot t544 1 POMOT   kolejny krok do uniwersalności wozów asenizacyjnych.

źródło: POMOT Sp. z o. o