Pöttinger AEROSEM 6002 FDD – siewnik z nowym przednim zbiornikiem na nasiona

Pöttinger, specjalista od uprawy gleby i siewu rozszerzył swoją ofertę siewników pneumatycznych AEROSEM FDD. Od listopada 2021, wielokrotnie nagradzany siewnik pojawi się na rynku w szerokościach roboczych 4, 5 oraz 6 m, w wersji składnej i z przednim zbiornikiem.

Nowy model wyróżnia się przez:

1.) Niezawodność działania, która zgodnie z założeniami konstruktorów ma zapewnić podczas długich dni roboczych skuteczną pracę maszyny , również w ciężkich warunkach na polu.

2.) Dzięki krótkiej i zwartej budowie brony wirnikowej i szyny wysiewającej punkt ciężkości maszyny znajduje się bardzo blisko tylnej osi.

3.) Nowy zbiornik przedni z jednolitą pokrywą dla zapewnienia optymalnego napełniania oraz pojemnością 2.400 litrów w wersji z największym zbiornikiem.

Przedni zbiornik oferuje maksymalną elastyczność w pracy

Nowo skonstruowany zbiornik umożliwia transportowanie jeszcze większych ilości nasion do siewnika. Do wyboru są zbiorniki o pojemności 1.700 lub 2.400 litrów, które są wyposażone w jednolitą, szczelną pokrywę. Podczas prac konstrukcyjnych duża wagę położono na komfort obsługi i łatwy dostęp przy napełnieniu i wykonaniu próby kręconej. Platforma załadowcza z dwoma stopniami, daje napełniającemu zbiornik lepszy widok. Przy zamawianiu zbiornika przedniego, do wyboru jest standardowe, proste dozowanie lub zupełnie nowe dozowanie podwójne.

Metoda siewu Single Shoot umożliwia oprócz siewu nasion również podsiew nawozów, mikrogranulatów oraz innych rodzajów nasion, w jednym przejeździe roboczym i w jeden rowek wysiewu. To rozwiązanie daje maksymalną elastyczność zastosowania. Nowy siewnik AEROSEM z przednim zbiornikiem, spełnia wymagania współczesnego rolnictwa.

Ekonomia

Szyna wysiewająca AEROSEM FDD jest sprzężona z broną wirnikową przez system mocujący, który pozwala na jej szybki montaż i demontaż. Wyjątkowym rozwiązaniem w nowej szynie wysiewającej jest to, że podczas rozłączenia, przez sztywne połączenie szyny wysiewającej i głowicy rozdzielacza, wystarczy tylko kilka ruchów ręka, aby oddzielić szynę wysiewającą od brony wirnikowej. Dzięki temu, w kilka minut brona wirnikowa może być wykorzystana do pracy solo.

Sprawdzona szyna wysiewająca

Kompaktowa, składana szyna wysiewająca z krótkim zaczepem, przesuwa punkt ciężkości blisko ciągnika. Głowica rozdzielacza jest osadzona na szynie wysiewającej i dzięki opatentowanemu systemowi jest utrzymywana w pozycji pionowej. Opatentowane osadzenie głowicy rozdzielacza zapewnia pionowe ustawienie i tym samym idealne rozdzielenie poprzeczne. Sprawdzona podwójna redlica talerzowa DUALDISC z krokiem 30 cm, wspomaga perfekcyjne odłożenie nasion w glebie. Komfort obsługi w obrębie szyny wysiewającej jest również na najwyższym poziomie. Ustawienie nacisku redlic w sposób mechaniczny lub na życzenie hydrauliczny, jak również ustawienie głębokości pracy, przeprowadza się wygodnie z boku maszyny

Rozdzielenie nasion odbywa się przez głowicę rozdzielacza, z opcjonalnymi pojedynczo sterowanymi wylotami (IDS). Operator, gdy maszyna ma pełne wyposażenie, może ustawić na terminalu szerokość śladu ścieżek technologicznych i szerokość ogumienia i w ten sposób właściwe ustawić ścieżki.

Nowy AEROSEM 6002 FDD zapewnia niezawodność działania, wysoki komfort pracy, najwyższą precyzję siewu oraz elastyczne możliwości zastosowania, czyli dokładnie to, czego potrzebuje profesjonalny rolnik.

 

Źródło: Pöttinger