Pöttinger HIT 16.18 T – przetrząsacz dla wymagających

Pöttinger rozszerza swoja paletę produktów w segmencie przetrząsaczy o nowy, większy model. Ciągany HIT 16.18 T z 16 karuzelami i 17 m szerokości roboczej gwarantuje maksymalną efektywność pracy. 

Gospodarstwa są coraz większe, okna pogodowe coraz krótsze, a wymagania dotyczące jakości paszy coraz wyższe. Aby spełnić te wymagania Pöttinger skonstruował duży, ciągany przetrząsacz. HIT 16.18 T zapewnia dużą wydajność na hektar, bardzo dobre kopiowanie nierówności pola, wysoki komfort obsługi i wysoką jakość przetrząsania. Sercem maszyny jest, jak w każdym przetrząsaczu firmy Pöttinger, karuzela DYNATECH. Przednie ramiona ochronne, które służą również jako element nośny, zwiększają stabilność maszyny.

Średnica karuzeli wynosi 1,42 m. Sześć łukowatych ramion podbiera czysto paszę i dzięki optymalnemu kątowi przetrząsania pozostawia doskonałe efekty pracy na polu. Kopiujące ramiona ,,ciągną” palce i zapewniają w ten sposób łagodne podbieranie paszy. Różnej długości ramiona palców podbierają paszę równomiernie i podnoszą jakość przetrząsania.

 

Obydwa koła podwozia znajdują się blisko uchwytów palców i służą jednocześnie jako wielkowymiarowe koła kopiujące. Wyposażony w takie koła przetrząsacz zawsze jest dobrze prowadzony po konturze terenu. Dla idealnego kopiowania nierówności pola, wszystkie elementy ramy, niezależnie od siebie dopasowują się do ukształtowania terenu. Dzięki temu każda karuzela optymalnie kopiuje teren i czysto wykonuje swoją pracę.

 

W nowym HIT 16.18 T również zastosowano technikę podnoszenia na uwrociu LIFTMATIC PLUS: Najpierw, przez podwójny siłownik karuzele są ustawiane przez kulisę do pozycji poziomej i następnie podnoszone. To inteligentne sterowanie podnoszeniem zapobiega każdorazowemu uderzeniu palców o podłoże. Dzięki temu pasza jest mniej zanieczyszczona a jakość pracy wyższa. LIFTMATIC PLUS również zmniejsza obciążenie palców, co wydłuża czas ich użytkowania i efektywnej pracy maszyny.
Podnoszenie na uwrociu jest na tyle duże, że bardzo ułatwia manewrowanie przetrząsaczem. To rozwiązanie niesie ze sobą nie tylko korzyść w postaci komfortu obsługi i jazdy, ale również elastyczność w pracy na polu, gdy np. występują rowy lub przeszkody.

 

Do przetrząsanie na skrajach pola obydwie prawe, zewnętrzne karuzele są hydraulicznie (wyposażenie na życzenie) skręcane o kąt 15° w tył. Skośnie ustawione karuzele rozdzielają paszę bez tworzenia pokosu, równomiernie w kierunku skoszonej powierzchni. Pozostaje jeden wolny pas do przyległego pola. Karuzele mogą być przestawiane wygodnie z kabiny ciągnika przez siłownik hydrauliczny podwójnego działania.  

 

Pöttinger wprowadzając na rynek nowy przetrząsacz extraklasy HIT 16.18 T chce zapewnić swoim klientom najlepsze efekty pracy: dużą wydajność na hektar przy zapewnieniu jednocześnie optymalnej ochrony paszy i gleby. Czy przetrząsacz spełni wysokie wymagania rolników i przedsiębiorców usługowych okaże się w codziennym użytkowaniu.

 

Źródło: Pottinger