PÖTTINGER MULTILINE teraz dostępny również z siewnikiem do poplonów TEGOSEM

PÖTTINGER MULTILINE teraz dostępny również z siewnikiem do poplonów TEGOSEM

System PÖTTINGER MULTILINE to połączenie krótkiej brony talerzowej lub kultywatora z siewnikiem. Zaletą tej kombinacja jest atrakcyjna cena, bardzo efektywna praca przy siewie w mulcz i niezwykła elastyczność w zastosowaniu: zarówno w pracy solo jak i w kombinacji koncepcja MULTILINE sprawdza się w pracy z lekkimi ciągnikami. Po raz pierwszy MULTILINE jest dostępny także w połączeniu z siewnikiem do poplonów TEGOSEM.

System PÖTTINGER MULTILINE można więc stosować solo lub w połączeniu z TEGOSEMEM do wysiewu poplonów, jak również jako zestaw do siewu w mulcz w połączeniu z siewnikiem mechanicznym VITASEM lub pneumatycznym AEROSEM.

TERRADISC MULTILINE jest dostępny w szerokości roboczej 3 i 4 m. Urządzenie podstawowe kombinacji tworzy krótka brona talerzowa TERRADISC lub kultywator SYNKRO, w obu wypadkach z nowym wałem ugniatającym. Maszyna jest ciągnięta i zawieszona na dyszlu do cięgien dolnych kat. III / szer. 2.

Koncepcja TERRADISC MULTILINE i SYNKRO MULTILINE daje klientom wiele możliwości zastosowania i dokładnie wpisuję się w oczekiwania rynku.

PÖTTINGER TEGOSEM oferuje wysiew szerokiego spektrum nasion: od gorczycy przez trawę i rzepak po nasiona grochu i fasoli. Dozowanie jest napędzane elektrycznie. Seryjnie wyposażony w  dwa różne wałki wysiewające daje możliwość dokładnego wysiania żądanych nasion,  również przy małych ilościach wysiewu. Rozdzielenie nasion następuje pneumatycznie przez blachy rozdzielające. To gwarantuje dokładny, niezależny od warunków pogodowych siew. Próba kręcona jest łatwa do przeprowadzenia: proces rozpoczyna się od naciśnięcia guzika na maszynie. 20 sekund próby kręconej wystarczy, aby ustawić żądaną dawkę wysiewu. Worek do próby kręconej jest dostarczany wraz z maszyną.

Siewnik TEGOSEM jest seryjnie wyposażony w prosty sterownik, przez który jest regulowany  i kontrolowany wałek wysiewający, a także ustawiona jest elektronicznie ilość wysiewu. Wałek wysiewający jest sterowany elektrycznie zależnie od prędkości i bezstopniowo regulowany z kabiny ciągnika. Ponadto sterownik jest wyposażony we wskaźnik w kg/ha, funkcję dozowania wstępnego, zarządzanie na uwrociu,  funkcję opróżniania zbiornika, automatyczną próbę kręconą i licznik godzin całkowity, licznik godzin dziennych, jak również licznik hektarów całkowitych i licznik hektarów dziennych.

Czujnik stanu wypełnienia zbiornika na ziarno, czujnik  DGPS dla sygnału prędkości, czujniki na cięgle górnym lub podwoziu do uruchamiania- zatrzymywania dozowania i platforma do obsługi to charakterystyczne wyposażenie TEGOSEMA.

Dwa wałki dozujące (do nasion małych i dużych) , które można wymieniać bez użycia narzędzi dopełniają ofertę.

Wymogi techniczne TEGOSEMA to trzybiegunowa wtyczka (do sterowania wszystkimi maszynami i napędu dmuchawy w maszynach o szer. rob. 3 i 4 m).

 

źródło: PÖTTINGER