Pöttinger poszerza ofertę kosiarek przednich o modele PRO

Na sezon 2020 Pöttinger wprowadza w segmencie kosiarek innowację poprawiającą jakość paszy: od wielu lat rolnicy na całym świecie cieszą się z efektów pracy rewolucyjnego rozwiązania technicznego ALPHA MOTION. Nowe modele PRO przynoszą nowy wymiar komfortu pracy oraz wyższą jakość koszonej paszy.

Seria PRO obejmuje kosiarki dyskowe NOVACAT 261, 301 i 351 ALPHA MOTION PRO oraz kosiarki bębnowe EUROCAT 311 ALPHA MOTION PRO i ALPHA MOTION PLUS PRO. Kosiarki te mogą pracować zarówno bez spulchniacza, z tarczami pokosu, jak również ze spulchniaczem  ED lub zgniataczem walcowym RCB. W przypadku kosiarek bębnowych  wersja PLUS jest wyposażona w spulchniacz ED.

Większy komfort pracy

Nowe modele PRO, jak również modele MASTER są zamontowane na traktorze na zaczepie trzypunkowym. Dzięki temu podłączenie do ciągnika jest proste, niezależnie od jego wielkości. Składana osłona przednia daje dobry dostęp do belki nożowej. Czyszczenie belki czy wymiana noży jest więc łatwa do przeprowadzenia.

Pokrywę kozła można bez problemu zdemontować i komfortowo wyregulować ustawienie sprężyn odciążających. Dodatkowym ułatwieniem w serwisowaniu są centralne listwy smarowania na koźle zawieszenia. Zoptymalizowany zespół napędu nie potrzebuje łańcucha zabezpieczającego przy wałku przegubowym.

Kopiowanie nierówności terenu

Nowa seria PRO jest oczywiście wyposażona w ramie nośne ze sprawdzoną i cenioną przez rolników kinematyką. W tradycyjnych kozłach zawieszenia na nierówności terenu reaguje tylko drążek kierowniczy. W przypadku kozła zawieszenia ALPHA MOTION całe ramie nośne dopasowuje się do uksztaltowania pola. Każdy ruch kosiarki wpływa na ramię nośne i wywołuje „pływające cięcie“. System ten sprawdza się również przy dużych prędkościach jazdy i gdy na polu jest mokro, chroniąc w ten sposób darń. Dzięki harmonijnemu prowadzeniu kosiarki po konturze pola jej obciążenie i stopień zużycia są mniejsze. Tym samym czas użytkowania maszyny jest dłuższy, tak samo jak w przypadku belki nożowej z TRI DRIVE dla lepszego przenoszenia mocy.

Konstruktorzy Pöttinger zadbali również o stronę estetyczną: nowe modele wyróżnia nowoczesny design.

 

Źródło: Pöttinger