Pöttinger przejmuje MaterMacc Spa. Rozbudowa portfolio o technologię siewu precyzyjnego

Firma Pöttinger uzupełnia swoje portfolio produktów dla nowoczesnego rolnictwa poprzez przejęcie włoskiego producenta MaterMacc Spa. W ten sposób dotychczasowa oferta siewników została rozszerzona o technologię siewu precyzyjnego. Zakup został zrealizowany 7 listopada 2022 roku.

Firma MaterMacc, z siedzibą w San Vito al Tagliamento w północnych Włoszech, znana jest z produkcji siewników punktowych, siewników mechanicznych i pneumatycznych, pielników i komponentów OEM. Paleta produktów, zaangażowanie pracowników oraz położenie firmy dobrze się uzupełniają i wykazują wiele podobieństw do rodzinnego przedsiębiorstwa Pöttinger. Najważniejsze jednak dla Pöttingera było uzupełnienie swojej oferty o nowe, atrakcyjne dla jego stałych rynków zbytu technologie. Austriacy postawili sobie za cel dalszy rozwój istniejących wysokich technologii oraz wykorzystanie synergii.

MaterMacc zatrudnia obecnie około 80 osób. Pöttinger stawia na ciągłość

i przejmuje cały personel z jego doświadczeniem. Dalsze plany są takie, że na razie marka, sieć sprzedaży i serwisu oraz zaopatrzenie w części zamienne pozostaną bez zmian. Pöttinger będzie jednak sukcesyjnie wprowadzał swoje know-how dążąc do osiągnięcia sukcesu również w tym nowym segmencie maszyn. Wszyscy klienci MaterMacc będą mieli nadal zapewniony stały dostęp do serwisu i usług.

„Dzięki temu przejęciu zrobiliśmy kolejny krok w kierunku pomyślnej przyszłości. Innowacyjne produkty dla nowoczesnego rolnictwa i pasja ludzi w MaterMacc doskonale pasują do świata Pöttingera – potwierdza Gregor Dietachmayr, rzecznik zarządu.

 

Źródło: Pöttinger