Pöttinger TERRASEM FERTILIZER PRO – siewnik mulczowy z podsiewem nawozów

Pöttinger proponuje nowa rozwiązanie dozowania nawozu w siewnikach TERRASEM. Będzie ono montowane we wszystkich siewnikach od 3 do 9 m szerokości, zarówno w wersji z rozstawem 12,5 jak i 16,7 cm., w wersjach sztywnych i składanych.

Innowacyjne, montowane seryjnie wyposażenie PRO pozwala osiągnąć nacisk redlicy do 180 kg. Średnica talerza to 410 mm. Każdy trzymak talerza jest wyposażony w śrubę ścinającą. Hydrauliczne przestawianie nacisku jest wyposażeniem seryjnym.

Wprowadzenie redlicy FERTILIZER PRO umożliwia jednoczesny wysiew nawozu i ziarna. Tworzą się w ten sposób optymalne warunki wzrostu dla młodej rośliny przez zwieszenie jej siły generatywnej. Dodatkowe korzyści to, dzięki m.in. użyciu dodatkowej kombinacji narzędzi (np. przedniej włóki i talerzy) ograniczenie ilości przejazdów, a co za tym idzie optymalizacja kosztów.

Zintegrowana w TERRASEMIE krótka brona talerzowa lub Low Disturbance w wersji WAVE DISC przygotowuje glebę do siewu. Następnie nawóz jest podawany przez redlice FERTILIZER PRO pomiędzy rzędy nasion (Double shoot). Głębokość jest przestawiana hydraulicznie do 10 cm. Gleba jest dogniatana wałem i następuje wysiew nasion.

Redlica FERTILIZER PRO dozuje nawóz w miejscu idealnym dla wspomożenia procesu wzrostu. Uzyskujemy oszczędność nawozu, zmniejszamy straty i powodujemy wzrost masy korzeniowej, co wpływa na lepsze plonowanie.

Kolejną zaletą podsiewu nawozów jest ograniczanie ilości przejazdów, a co za tym idzie ochrona gleby. Jest to szczególnie ważne w trudnych warunkach pracy. Decyzja o zastosowaniu podsiewu nawozów zależy głównie od rodzaju gleby, wysiewanej kultury i ilości opadów. Pöttinger dzięki nowym rozwiązaniom jak TERRASEM FERTILZER PRO pozwala stawić czoła nowym wyzwaniom, takim jak rosnące ceny nawozów, nowe ich rodzaje, nowe przepisy dot. nawożenia i ochrony środowiska.

 

Źródło: Pöttinger