Pöttinger wprowadza maszyny do mechanicznej pielęgnacji upraw

Producent maszyn rolniczych Pöttinger idzie w zgodzie trendem optymalizacji produkcji w rolnictwie. Od 1. sierpnia specjalista od maszyn do uprawy gleby uzupełnia swoją ofertę o segment maszyn do mechanicznej pielęgnacji upraw: pielniki rotacyjne, brony pielące i kultywatory pielące.

Zmiany w sposobie ochrony roślin:

Przez całe dziesięciolecia wysokie plony były zabezpieczane przez chemiczne środki do ochrony roślin. Wzrastająca odporność chwastów i szkodników na środki chemiczne oraz stosowanie zintegrowanej ochrony roślin, prowadzą do zmiany myślenia. Również spadająca akceptacja społeczna na stosowanie chemicznych aplikatorów oraz nowe cele dotyczące ochrony zdrowia i środowiska naturalnego wymuszą zmiany. Pöttinger stawia czoła temu wyzwaniu i włącza do swojej oferty maszyny do mechanicznej, zrównoważonej oraz dopasowanej do miejsca i gospodarstwa pielęgnacji upraw, które mają dodatkowo szerszy zakres zastosowania. Oferta ta jest skierowana zarówno do rolników produkujących ekologicznie, jak i konwencjonalnie.

ROTOCARE – lekki w uciągu multitalent

rotocare 2 hq scaled Pöttinger wprowadza maszyny do mechanicznej pielęgnacji upraw

Nowe pielniki rotacyjne ROTOCARE oferują niezależną od rzędów pielęgnację upraw oraz dużą wydajność na hektar, przy jednocześnie niewielkim zużyciu narzędzi roboczych. Oprócz korzyści, jakie przynoszą przez mechaniczną redukcję chwastów, mogą być również wykorzystywane do innych prac w gospodarstwie rolnym, jak na przykład do spulchniania zaskorupionej gleby, do wmieszania nawozów, napowietrzania użytków zielonych czy też do płytkiej podorywki. Przy szerokościach roboczych od 6,6 do 12,4 m i prędkościach jazdy od 10 do 30 km/h oraz małym zapotrzebowaniu na moc, wszystkie zabiegi są zrobione na czas, a koszt ich wykonania jest stosunkowo niewielki.

TINECARE – perfekcyjnie po ostatni palec

Pottinger tinecare Pöttinger wprowadza maszyny do mechanicznej pielęgnacji upraw

Nowe brony pielące TINECARE zapewniają najlepsze efekty pracy i wysoką efektywność. Oprócz opatentowanego systemu sprężyn dociskowych i dużych kół ustalających głębokość pracy, maszyny te są wyposażone w wytrzymałą ramę z optymalnym rozłożeniem ciężaru. Kombinacja tych rozwiązań gwarantuje stale wysokiej jakości pracę, aż po najbardziej zewnętrzny palec maszyny. System szybkiej wymiany palców pozwala zaoszczędzić czas. Szerokości robocze od 6,2 do 12,2 m umożliwiają uzyskanie maksymalnej wydajności na hektar – dla maksymalnej efektywności pracy.

FLEXCARE – elastyczność w parze z precyzją

Pottinger flexcare Pöttinger wprowadza maszyny do mechanicznej pielęgnacji upraw

Nowy kultywator pielący FLEXCARE PÖTTINGER dzięki wyjątkowej konstrukcji zapewnia maksymalną elastyczność w pracy z różnymi uprawami. Ustawienie rozstawu w rzędzie, szerokości roboczej elementów pielących oraz precyzyjne ustawienie pielnika palcowego, przeprowadza się bez użycia narzędzi. Utrzymanie głębokości pracy oraz ochrona rośliny uprawnych to cechy wyróżniające tych maszyn. Dzięki hydraulicznie przesuwanej ramie oraz dostępnej na życzenie kamerze, praca może być jeszcze bardziej precyzyjna W ofercie dostępne są kultywatory pielęgnujące w szerokościach roboczych od 4,7 do 9,2 m.

Na miejsca – gotowi – start!

Oczekiwania wobec maszyn do mechanicznej pielęgnacji upraw to również maksymalizacja korzyści dla rolnika, wielofunkcyjność i wydajność w pracy. Nowe pielniki rotacyjne, kultywatory pielęgnacyjne i brony pielące Pöttinger są odpowiedzią na te potrzeby: prosta obsługa, duża wydajność na hektar, niezawodność działania i długi czas eksploatacji, to cechy wyróżniające nowe maszyny do zrównoważonej i chroniącej środowisko metody produkcji rolnej.

 

Źródło: Pöttinger