Pöttinger wprowadza na rynek nowe pługi SERVO 3000

Podstawowa uprawa gleby tworzy bazę dla kolejnych etapów uprawy roślin. Praca pługa ma nadal duże znaczenie ze względu na jego zalety agronomiczne w postaci pozytywnego wpływu na zdrowotność roślin i zwalczanie chwastów. Specjalista od uprawy gleby, Pöttinger wprowadza na rynek nowy, obracalny pług zawieszany SERVO 3000 przeznaczony do współpracy z ciągnikami mocy do 200 KM. Dział techniczny konstruując nowy pług przejął wiele rozwiązań z mocniejszego SERVO 4000, zapewniając w ten sposób dużą wytrzymałość tej maszynie, wygodę jej obsługi oraz najlepsze efekty pracy.

Pługi SERVO 3000 są dostępne w wersji od trzech do pięciu skib oraz z różnymi rozstawami korpusów i wysokościami ramy. Nowy model tak, jak pozostałe modele Pöttinger oferowany jest z wyposażeniem SERVO 3000 Standard, SERVO 3000 N z hydraulicznym zabezpieczeniem przed kamieniami NOVA, SERVO 3000 P ze zmienną regulacją szerokości cięcia PLUS i SERVO 3000 PN, który łączy w sobie hydrauliczne zabezpieczenie przed kamieniami i regulację szerokości cięcia.

Wygodna elastyczność

Przeprojektowane i przejrzyste centrum regulacji SERVOMATIC z przegubową kinematyką zawieszenia umożliwia szybkie i prawidłowe ustawienie pługa. Pług można szybciej i łatwiej podłączyć do każdego ciągnika, niezależnie od jego geometrii zaczepu. Dzięki wygiętemu, odlewanemu wahaczowi przy regulacji cięcia pierwszej skiby istnieje możliwość dopasowania ustawień do wewnętrznego śladu ciągnika w zakresie od 1000 do 1500 mm. Skala pomaga odpowiednio ustawić wrzeciona. Opcjonalnie można to również wygodnie zrobić za pomocą siłownika hydraulicznego. Wrzeciono znajduje się w obudowie i jest chronione przed brudem. Zapewnia to jego stała gotowość do pracy. Punkt ciągu jest ustawiony fabrycznie i generalnie nie wymaga korekty. Jeśli korekta ustawień jest konieczna w specjalnych warunkach takich, jak orka na zboczu, można ją łatwo przeprowadzić za pomocą wrzeciona lub ogranicznika.

Wytrzymały w najcięższych warunkach pracy

Dzięki hydraulicznemu zabezpieczeniu przed kamieniami NOVA, modele SERVO 3000 N i PN są przystosowane do pracy w najtrudniejszych warunkach, gdy na polu zalega duża ilość kamieni. Siłowniki zabezpieczenia są chronione przed brudem i uszkodzeniami przez tłoczone osłony i są utrzymywane pod małym ciśnieniem. To skutkuje regulowaną siłą wyzwalania w zakresie od 1200 do 1500 kg, która przy uruchomieniu mechanizmu zwiększa się i zapewnia jednocześnie szybkie ponowne zagłębienie się korpusu. Po wyzwoleniu zabezpieczenia korpusy pługa mogą odchylić się o 42 cm w górę i 20 cm w bok.

Mocny mechanizm obrotu i przemyślana konstrukcja ramy zapewniają długotrwałe i bezpieczne użytkowanie. Sercem mechanizmu obrotowego jest wałek przelotowy o grubości 110 mm, który jest osadzony w mocnym koźle zawieszenia. Duży korpus zapewnia również łagodny proces obracania i zmniejsza działające siły. Aby zwiększyć wytrzymałość, otwory w ramie o grubości 120 x 120 x 10 mm zostały zmniejszone, a łożyska hydraulicznej regulacji szerokości cięcia znajdują się poza ramą.

Pottinger SERVO 3000 PN 2 Pöttinger wprowadza na rynek nowe pługi SERVO 3000

Opłacalność i efektywność

Aby optymalnie wykorzystać siłę ciągu ciągnika i zwiększyć efektywność przenoszenia siły, na wieży pługów od 5-skib można zamontować system TRACTION CONTROL. Siłownik hydrauliczny zapewnia dodatkowe obciążenie tylnej osi ciągnika poprzez przesunięcie ciężaru. Zwiększona przyczepność ogranicza możliwy poślizg tylnych kół ciągnika, co również zmniejsza zużycie paliwa i zwiększa wydajność pracy.

Wysokiej jakości części robocze, łagodny proces obrotu oraz orka z wałem packer dodatkowo zwiększają opłacalność i efektywność pracy pługiem SERVO 3000.

Perfekcyjne wmieszanie

Najlepsze efekty pracy i ,,czyste pole” to dobry start dla roślin uprawnych. Aby zagwarantować najlepsze efekty pracy, Pöttinger oferuje na każdy rodzaj gleby i warunki pracy, właściwą odkładnicę. Dostępna jest również szeroka gama wyposażenia dodatkowego, jak przedpłużki i kroje talerzowe. Optymalne prowadzenie pługa na głębokości zapewnia właściwy dobór kół kopiujących. Do wyboru są wahliwe koła kopiujące, podwójne koła kopiujące i wahliwe koła transportowe w różnych wymiarach. Pług można więc wyposażyć zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Podstawa sukcesu

Pöttinger wprowadzając na rynek SERVO 3000 oferuje niezawodny i dobrze przemyślany pług do ciągników o mocy do 200 KM. SERVO 3000 charakteryzuje się prostym dostosowaniem parametrów ustawień odpowiednio do potrzeb za pomocą centrum nastawczego SERVOMATIC oraz przemyślaną konstrukcją.

 

Źródło: Pöttinger