Poziomy wóz paszowy EM PUMA – nowość firmy EUROMILK

Poziomy wóz paszowy EM PUMA – nowość firmy EUROMILK

Firma EUROMILK zaprezentuje po raz pierwszy podczas tegorocznych targów Agro Show w Bednarach poziomy wóz paszowy EM Puma. To absolutna nowość w ofercie firmy, nieprezentowana nigdzie wcześniej. Do tej pory, EUROMILK specjalizował się w pionowych wozach paszowych. Nowe urządzenie to wyłącznie chęć rozszerzenia oferty firmy, a nie zastąpienia już istniejących typów maszyn.

 

EM Puma to poziomy wóz paszowy o pojemności 13 m3. Kosz wykonany jest ze stali o grubości 8 mm (dolna część) i 5 mm (góra kosza). Dodatkowo, wzmocnienia przy oknach wysypowych wykonano z blachy 6 mm, a dno maszyny – z blachy o grubości 10 mm. Maszyna wyposażona jest w dwa poziome ślimaki o średnicy zewnętrznej Ø 500 mm. Grubość płatów spirali to 12 mm i 15 mm. Aby zapewnić dłuższą eksploatację maszyny, na dnie zastosowano blachę kwasoodporną 2 mm. Wóz posiada 128 noży gwiazdkowych. Maszyna ma 5,89 m długości, 2,69 m wysokości oraz 2,17 m szerokości (szerokość z przenośnikiem taśmowym PVC złożonym). Zastosowane ogumienie to 315/70 R22.5. Masa maszyny sięga około 5200 kg.

 

Wóz wyposażony jest w następujące elementy: sterowanie ręczne z kabiny ciągnika, regulowany zaczep, przekładnię dwubiegową z rewersem, elektroniczny system wagowy z trzema wzmocnionymi sensorami, wał odbioru mocy, rozdzielacz, podporę mechaniczną, drabinę inspekcyjną, 2 okna wyładowcze oraz hydraulicznie regulowany przenośnik taśmowy PVC o szerokości 0,9 m i długości 1 m.

 

Modele EM Puma dostępne są w pojemnościach od 11 m3 do 17 m3. Można je opcjonalnie wyposażyć we frez samozaładowczy. Poziome wozy paszowe EUROMILK to krok w przód oraz dowód na jeszcze większą specjalizację firmy w urządzeniach do żywienia zwierząt. Model Puma został stworzony z niebywałą precyzją i dbałością o każdy szczegół, co było możliwe dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zdobytemu podczas produkcji wozów pionowych.

 

Źródło: PIGMiUR