W prasoowijarce Fusion 2 zastosowano opatentowany przez firmę McHale system przenoszenia beli z komory prasującej prosto na blat owijarki. Komora otwiera się pionowo, a dolna część przenosi belę bezpośrednio na blat, niwelując potrzebę stosowania dodatkowego przenośnika w maszynie. Rozwiązanie to skraca czas całego procesu – prasowana bela trafia wprost do owijarki podczas zaledwie jednego otwarcia komory, bez dodatkowych operacji. System ten pozwala również uniknąć uszkodzeń beli podczas przenoszenia. Zalety tej maszyny docenić można szczególnie w terenach górzystych i pagórkowatych, gdzie tradycyjne, łączone prasoowijarki najzwyczajniej sobie nie radzą. Fusion 2 wyposażono również w opuszczaną podłogę pod rotorem (drop-floor). Pozwala to na szybkie i sprawne odblokowanie maszyny w przypadku jej zapchania. Walce prasoowijarki Fusion 2 zostały wyposażone w bardzo wytrzymałe 50mm kute wałki, wykonanie ze stali wysokiej jakości. Końcówki walców posiadają, samooczyszczające się uszczelki, które zabezpieczają smar wokół łożysk przed zanieczyszczeniami. Maszyna została wyposażona w wysokiej jakości 50 mm łożyska po obu stronach komory. W najbardziej obciążonych punktach na walcach zastosowano łożyska dwurzędowe.

W procesie owijania folią, wykorzystywane są dwa podajniki poruszające się na pierścieniu wokół beli. W przypadku skończenia się folii lub jej zerwania w jednym z podajników, zestaw czujników poinformuje operatora o tym fakcie, a owijarka automatycznie przejdzie w tryb jedno-rolkowy, umożliwiając dokończenie owijania pozostałą, rolką folii.

 

Do obsługi maszyny wykorzystano elektroniczny kontroler Export Plus, z dużym przejrzystym wyświetlaczem LCD, oraz mocną przyssawką umożliwiająca zamocowanie go w kabinie ciągnika. Za pomocą kontrolera obsłużyć można praktycznie wszystkie funkcje maszyny, oraz monitorować wykonywane procesy.

 

Prasoowijarka Mchale Fusion podczas Royal Show w 2005 roku została nagrodzona złotym medalem za wydajność i niezawodność. W drugiej, kolejnej odsłonie tej maszyny (Fusion 2) zastosowano szereg rozwiązań, mających na celu jeszcze większą maksymalizację wydajności i uproszczenie obsługi.


{gallery}McHale – Fusion 2{/gallery}

 

Więcej informacji na stronie: mchale-motoagro.pl