PRECISION LIFT & LOAD – aplikacja do sterowania ładowaczem czołowym w ciągnikach VALTRA

Bogate doświadczenie Valtry w zakresie fabrycznie montowanych ładowaczy czołowych zostało w tym roku uwieńczone stworzeniem zupełnie nowego sposobu sterowania ładowaczem czołowym. Wraz z piątą generacją ciągników, Valtra wprowadza zupełnie nową aplikację Precision Lift & Load dla modeli SmartTouch serii G, N i T. Nowa aplikacja pozwala operatorowi ciągnika na wykorzystanie i pomiar zadań ładunkowych w zupełnie nowy sposób.

Precyzja pracy ładowacza jest znacznie zwiększona dzięki funkcji, która waży ładunki różnych materiałów, np. bel siana podczas karmienia zwierząt gospodarskich. Aplikacja gromadzi dane dotyczące masy, a po wykonaniu zadania operator może przenieść je do arkusza kalkulacyjnego Excel w celu wystawienia faktury.

Aplikacja zwiększa również wydajność i bezpieczeństwo pracy, ponieważ można ustawić górną i dolną granicę pozycji ładowacza oraz maksymalne kąty. Po osiągnięciu tych granic ładowacz zatrzymuje się automatycznie. Dostępna jest również łatwa w użyciu funkcja potrząsania, która pomaga operatorowi upewnić się, że w łyżce nie pozostały żadne pozostałości, takie jak mokry śnieg lub piasek.

Aplikacja jest obsługiwana za pomocą ekranu dotykowego na wielokrotnie nagradzanym podłokietniku SmartTouch i nie wymaga montażu żadnych oddzielnych elementów sterujących ani wyświetlaczy. Dostosowanie ustawień aplikacji Precision Lift & Load jest łatwiejsze niż korzystanie ze smartfona.

Funkcje aplikacji Precision Lift & Load dla różnych zadań ładowacza czołowego można zapisać w postaci profili w interfejsie SmartTouch. Przed ponownym wykonaniem tego samego zadania, operator musi po prostu wybrać odpowiednie ustawienie z listy profili.

Inteligentny ładowacz czołowy Valtra wykorzystuje ten sam sprzęt, co inne ładowacze czołowe. Stylowe i wysokiej jakości wykonanie chroni inteligentne komponenty. Wewnątrz belki znajdują się dwa czujniki ciśnienia i dwa czujniki położenia oraz sterownik ECU. Kluczową rolę odgrywa oprogramowanie SmartTouch, które łączy dane zebrane z czujników i przekazuje polecenia operatora do ładowacza czołowego.

Modele ciągników Valtra serii G, N i T są również dostępne z trzecią funkcją hydrauliki, która umożliwia, na przykład, korzystanie z chwytaków do bel w tym samym czasie i za pomocą tego samego joysticka,co inne funkcje ładowacza czołowego. Umożliwia to wykonywanie precyzyjnych i ciągłych ruchów. Operator nie jest ograniczony tylko do funkcji włączania lub wyłączania. Hydraulicznie odchylany nośnik narzędzi, X-Tilt, jest dostępny jako opcja od Valtra Unlimited, dzięki czemu praca z ładowaczem czołowym staje się jeszcze bardziej precyzyjna.

Aplikacja Precision Lift & Load będzie dostępna od jesieni tego roku jako opcja montowana fabrycznie w ciągnikach serii G, N i T wraz z wielokrotnie nagradzanym podłokietnikiem SmartTouch. W przyszłości aplikacja będzie również dostępna jako pakiet modernizacyjny dla ciągników SmartTouch piątej generacji.

 

Źródło: VALTRA