Premiera ciągnika Case IH Optum CVXDrive z systemem Hi-eSCR2

Premiera ciągnika Case IH Optum CVXDrive z systemem Hi-eSCR2

Na tegorocznej edycji targów EIMA marka Case IH przedstawi technologię, która umożliwia spełnienie obowiązującej wobec ciągników o mocy ponad 130 kW (174 KM) unijnej normy czystości spalin Stage V.

Choć z zewnątrz w ciągnikach Optum 250, 270 i 300 CVXDrive nie są widoczne żadne zmiany, to zastosowana w celu spełnienia wymogów tej normy przez dostawcę silników marki Case IH, a zarazem jej firmę siostrzaną – FPT – technologia jest chroniona 13 patentami. Brak układu recyrkulacji gazów spalinowych pozwolił zwiększyć sprawność procesu spalania i zmniejszyć zużycie paliwa. Również konstrukcja silnika jest prosta, bez dodatkowej turbosprężarki. Dzięki temu osiągnięto niskie koszty eksploatacji, wyeliminowano konserwację układu neutralizacji spalin oraz zwiększono niezawodność i czas pracy maszyny. Ponadto, wszystkie ciągniki serii Optum, spełniające normę emisji spalin Stage V, będą standardowo wyposażone w systemy telematyczne AFS Connect – wszystko to, by zwiększyć łączność i ułatwić zarządzanie flotą.

Wewnętrzne udoskonalenia pozwoliły także wydłużyć okres pomiędzy wymianą oleju silnikowego z 650 do 750 godzin. Jednocześnie wydłużono okres pomiędzy wymiana oleju przekładniowego z 1200 do 1500 godzin. Dla użytkownika oznacza to mniej czasu spędzanego w warsztacie i niższe koszty posiadania maszyny.

Wśród kolejnych udoskonaleń wprowadzanych do modeli Optum CVXDrive należy wymienić układ AccuTurn Pro, który łączy w sobie zalety układu zarządzania jazdą na uwrociu HMC II i automatycznego układu sterującego skrętem na uwrociu AccuTurn i tym samym całkowicie automatyzuje wykonywania nawrotu na uwrociu. Układ został stworzony z myślą o ułatwieniu pracy operatorowi, zwiększeniu wydajności i ograniczeniu powierzchni pola na uwrociu, po której jeżdżą maszyny, i jest już oferowany do ciągników Optum CVXDrive. W aktualnie dostępnych modelach ciągników Optum CVXDrive spełniających wymogi normy Stage IV można go włączyć za pomocą kodu aktywacyjnego.

Najnowsze ciągniki Optum CVXDrive posiadają również nowe ogumienie: opony Michelin Axiobib 2, które są dostępne w dwóch rozmiarach VF 650/85 R42 i VF 620/75 R30 sizes.

źródło: Case IH