dewulf_torro

Premiery firmy Dewulf – RA3060 Essential i SC 300

Premiery firmy Dewulf – RA3060 Essential i SC 300

Firma Dewulf, dostawca maszyn rolniczych do uprawy ziemniaków i warzyw korzeniowych,  przygotował kilka premier na tegoroczne targi Interpom 2018. Po raz pierwszy zaprezentuje publiczności maszyny RA3060 Essential oraz SC 300.

Na stoisku Dewulf będzie można poznać ponad 10 maszyn. Premierowy RA3060 Essential to atrakcyjny pod względem ceny wariant standardowej konfiguracji R3060 – samobieżnego dwurzędowego kombajnu z taśmami przesiewającymi. SC 300 to pierwszy model z całkowicie nowej serii frezów firmy Dewulf. Na targach pojawi się także Torro, ciągniony 2-rzędowy kombajn z taśmami przesiewającymi, który został wyposażony w wiele nowych funkcji.

RA3060 Essential: konkurencyjny pod względem ceny, samobieżny 2-rzędowy kombajn z taśmami przesiewającymi

Uniwersalna konfiguracja standardowa renomowanego samobieżnego 2-rzędowego kombajnu z taśmami przesiewającymi, stworzona w oparciu o opinie zwrotne płynące od plantatorów, w atrakcyjnej cenie początkowej w wysokości 288 000,- euro – oto właśnie RA3060 Essential. Wprowadzając ten wariant maszyny R3060 na rynek, Dewulf świętuje 30. urodziny tego kombajnu. Maszyna posiada wszystkie elementy zapewniające udane zbiory i jest dostępna w znakomitej cenie. W uzupełnieniu do znanych, wytrzymałych właściwości modelu R3060, wariant RA3060 Essential jest standardowo wyposażony także w oświetlenie LED, 8 kamer na podczerwień i moduł aksjalny.

SC 300: pierwszy model z całkowicie nowej linii frezów SC

SC 300 to frez montowany z przodu lub z tyłu ciągnika. Może ona zostać szybko podczepiona i pasuje do każdego modelu ciągnika. Frez gwarantuje wysoką wydajność i niezawodność, przewyższając inne maszyny pod względem łatwości użytkowania. Średnica wirnika w serii SC wynosząca 650 mm jest o większa od średnicy wirnika większości frezów tej samej klasy. Umożliwia to głębsze oranie zapewniające lepsze przygotowanie zagonów uprawowych przy nadal kompaktowych wymiarach maszyny. Specjalna stal, z jakiej wykonane są zęby frezu, także zapewnia wysoką trwałość. Oprócz tego układ napędowy frezu SC może przetwarzać moc z silnika na poziomie do 250 hp, dzięki czemu maszyna jest w stanie obrabiać dowolnego rodzaju glebę. Gdy jest ona zamontowana z przodu ciągnika, demontowalne elementy formujące redlinę o specjalnym kształcie i regulowanej wysokości sprawiają, że ziemia jest prowadzona w kierunku redliny do maksymalnego kąta, z dala od toru jazdy kół i bez dociskania do gleby. Dzięki temu zawsze pozostaje odpowiednia ilość luźnej gleby, by sadzarka mogła uformować właściwą redlinę. Frez przedni SC 300 można zobaczyć na stoisku Dewulf.

Torro: ciągniony 2-rzędowy kombajn z taśmami przesiewającymi, teraz z koszem rozładowującym się podczas jazdy

Torro, ciągniony 2-rzędowy kombajn z taśmami przesiewającymi, szczególnie przyjazny dla ziemniaków, zdobył już pewną pozycję na rynku. Na targach Interpom Dewulf zaprezentuje model z 2 innowacjami: taśmą przesiewającą 1 z napędem hydraulicznym i koszem do rozładunku w trakcie jazdy z przesiewającym elewatorem wyładowczym. Taśma przesiewająca 1 z napędem hydraulicznym (opcjonalna) jest unikatem w segmencie maszyn, do którego zalicza się Torro, a dzięki niej prędkość taśmy przesiewającej można regulować w 100% zgodnie z wymaganiami. Za dwuczęściową opcję rozładunku kosza w trakcie jazdy (opcjonalne) odpowiada elewator wyładowczy z niskimi prętami jeżowymi umożliwiającymi dodatkowe czyszczenie.

Dewulf zaprezentuje dodatkowo ponad 10 maszyn.

Pojawi się także sadzarka Miedema Structural (MS) 2000 i urządzenie CP 42. MS 2000 to 2-rzędowa sadzarka taśmowa, która zaprezentowana zostanie w wersji zawieszanej. Łączy ona w sobie niezwykłą precyzję sadzenia, wysoką prędkość jazdy (do 11 km/h) oraz przyjazność dla produktu. Jest to efekt zastosowania nowego, oryginalnego systemu taśm sadzących Structural. CP 42 to 4-rzędowa sadzarka kubeczkowa – wielofunkcyjna maszyna, którą można dopasować do szczególnych wymogów związanych z daną uprawą dzięki różnym dostępnym opcjom. Wariant ciągniony maszyny CP 42 również pojawi się na stoisku.

Przetwarzanie sadzeniaków w zręczny sposób jest zawsze niezbędne. Staje się ono jeszcze ważniejsze, gdy coraz większy nacisk kładziony jest na ceny. Krajalnica sadzeniaków Miedema PGS optymalnie kroi sadzeniaki z dużą wydajnością i bez strat jakości. Ostre noże ze stali nierdzewnej, stałe dezynfekowanie oraz zintegrowana aplikacja pudru, by zapobiegać wysychaniu, to funkcje bardzo przydające się w tej maszynie.

Kwatro, samobieżny 4-rzędowy kombajn z taśmami przesiewającymi firmy Dewulf, tak naprawdę nie potrzebuje dalszych wyjaśnień. Kombajn wykonuje procedurę przesiewania bez ograniczeń, posiada 11-tonowy kosz i najmniejszy na rynku nacisk na cm2 gleby.

W dziedzinie składowania na targach będzie można zapoznać się z maszynami MH 241, ML 1680 i MB 33 firmy Dewulf. MH 241 to kosz przyjęciowy stworzony dla średnich i dużych przedsiębiorstw uprawowych o pojemności 18-20 m3. Od lat kosze przyjęciowe Miedema stanowią gwarancję przyjazności dla produktu, wydajności, przyjaznego użytkowania i uniwersalności. Liczne dostępne opcje umożliwiają dopasowanie kosza przyjęciowego do specyficznych potrzeb każdego plantatora. Oprócz tego, dzięki wychyłowi po stronie przyjęcia, kosz MH 241 szczególnie nadaje się do użytku z różnego rodzaju naczepami wywracającymi. I wreszcie na targach zaprezentowana zostanie maszyna ML 1680 z taśmą X-stream. Ten pryzmownik o długości 16 m i szerokości 80 cm ma dużą wydajność na poziomie 150 ton/h przy przyjaznej dla produktu prędkości pracy taśmy. Szeroka taśma transportowa jest zamontowana całkowicie niezależnie od ramy, dzięki czemu może być wykorzystywana w całości. Dodatkowy, krótki i płaski przenośnik taśmowy po stronie przyjęcia, określany mianem X-stream, umożliwia niezwykle przyjazny dla produktu transport z większą wydajnością. MB 33 to napełniacz skrzyniopalet o wydajności na poziomie 40-60 skrzyń na godzinę MB 33 równomiernie i warstwowo napełnia skrzynie, wykorzystując do tego celu wbudowany czujnik produktu.

źródło: Dewulf