PRONAR wprowadza do produkcji nową przyczepę dwuosiową T672eco

PRONAR, lider polskiego rynku przyczep rolniczych produkuje wiele modeli dwuosiowych wywrotek wyposażonych w trójstronny system wywrotu. Znajdują one zastosowanie nie tylko w rolnictwie, ale też coraz częściej w branży komunalnej i innych gałęziach gospodarki. Nowością wśród tej kategorii jest przygotowywana do produkcji przyczepa T672eco.

Wszystkie wywrotki PRONAR są tak skonstruowane, aby sprostać wysokim wymaganiom użytkowników w zakresie uniwersalności, trwałości, funkcjonalności i wytrzymałości. Podobnie jest ze zmodernizowaną wersją przyczepy T672 – PRONAR T672eco. Jedną z wersji nowej przyczepy jest model, w którym zamontowano dyszel z hamulcem najazdowym (jego zastosowanie wymagało obniżenia masy przyczepy). Takie wyposażenie spełnia zapotrzebowanie rynku niemieckiego i austriackiego. W tej wersji dopuszczalna masa całkowita (DMC) przyczepy wynosi 8 ton. Natomiast ze zwykłym dyszlem i z zamontowanym systemem hamulców pneumatycznych lub hydraulicznych ładowność wynosi 8 ton.

 

W przyczepie T672eco powiększono także rozstaw punktów wywrotu, co przy jej rozładunku zmniejsza ryzyko kolizji ramy górnej z ogumieniem oraz umożliwia zastosowanie szerszych opon. T672eco wyposażono w mechanizm centralnego ryglowania ścian. Standardowo jest w niej montowany szyber zsypowy w tylnej ścianie, który umożliwia łatwy i precyzyj ny rozładunek płodów oraz produktów rolnych. Otwór szybra pozwala też na zamontowanie przenośnika ślimakowego przydatnego do obsługi siewników podczas siewu zbóż. Ściany wywrotki zbudowane są z wytrzymałych profili, wykonanych za pomocą zaawansowanej technologii profilowania blach i spawania laserowego. Kolejnymi elementami stanowiącymi wyposażenie standardowe są: dwa kliny do kół umieszczone w ocynkowanych kieszeniach, korbowy hamulec ręczny, błotniki obu osi, osłony lamp tylnych, drabinki i stopnie burtowe (ułatwiają dostęp do skrzyni ładunkowej). W przyczepie PRONAR T672eco oprócz dyszla z hamulcem najazdowym, opcjonalnie może być zastosowany dyszel trójkątny z okiem 40 lub 50 mm lub typu Y z okiem 40 mm (ułatwia manewrowanie ciągnikiem z przyczepą na ostrych zakrętach).

 

Wyposażenie dodatkowe stanowią: stelaż z plandeką rolowaną, balkon do obsługi plandeki oraz błotniki osi przedniej. W wywrotce mogą być też montowane różnego rodzaju zaczepy tylne od prostych manualnych po automatyczne. Na zamówienie przyczepa T672eco może być wyposażana w różnego typu instalacje hamulcowe:

najazdową,

pneumatyczną dwuprzewodową z ręcznym regulatorem siły hamowania,

pneumatyczną jednoprzewodową z ręcznym regulatorem siły hamowania,

pneumatyczną dwuprzewodową z automatycznym regulatorem siły hamowania ALB,

hydrauliczną,

hydrauliczną z ręcznym regulatorem siły hamowania i zabezpieczeniem podczas zerwania się przyczepy.

 

Bogata oferta wywrotek dwuosiowych PRONAR serii T (T672, T672/1, T672/2) jest stale powiększana i modernizowana, co daje użytkownikom możliwość dostosowania do posiadanego parku maszynowego i potrzeb gospodarstwa lub firmy.

 

źródło: Pronar