AXIS 50.1 to idealna alternatywa dla rolników, którzy przykładają wagę do skuteczności, wysokiej precyzji rozsiewu, łatwego manipulowania i dobrego stosunku cena/wydajność.
Po raz pierwszy firma RAUCH oferuje całą rodzinę AXIS 50.1 z seryjną geometrią trzypunktową KAT III. Wraz z niewymagającym konserwacji mechanicznym napędem przegubowym M-Drive i dwoma wariantami przekładni 540 lub 750 obr./min. zoptymalizowano doczepiania do traktorów o dużych mocach.

Nowe modele AXIS 50.1 są wyposażone w innowacyjną i precyzyjną technikę rozsiewania RAUCH CDA do szerokości roboczych od 18 do 50 m. Komfort: W celu dopasowania do rodzaju nawozu i szerokości roboczej wystarczy jeden obrót w centrum regulacji CDA. Tym samym kompletnie odpada ustawienie skrzydeł rozrzucających.
rauch axis RAUCH rozszerza serię siewników nawozowych   rozsiewacz AXIS 50.1
Również rozsiewana ilość jest ustawiana ręcznie w centrum regulacji CDA. Duży i proporcjonalny łuk skali pozwala na precyzyjną regulację i łatwe oraz przewidywalne przestawianie rozdzielanej ilości. Tym samym rozsiewana ilość może być dokładnie dostosowana do każdorazowych warunków w zastosowaniu polowym bez użycia dodatkowych środków pomocniczych.

W przypadku wariantu D poszczególne procesy uruchamiania szybra są obsługiwane przez dwa zawory hydrauliczne podwójnego działania. Do obsługiwanego zdalnie urządzenia hydraulicznego wysiewu granicznego TELIMAT T50 konieczny jest kolejny, pojedynczy zawór sterujący. W przeciwieństwie do tego wariant C z jednostką obsługową E-Click steruje szybrem dozowania w sposób elektryczny. Tym samym traktory z niewielką ilością zaworów sterowniczych mogą być stosowane do profesjonalnego nawożenia.

Wysokiej jakości obróbka, duży udział stali szlachetnej i starannie wykonana powłoka proszkowa utrzymują sprawność i wartość inwestycji przez wiele lat.

Źródło:Rauch