W REXOR 630 producent zainstalował 6 cylindrowy, rzędowy silnik Mercedesa OM 473 o mocy 625 KM z normami spalania TIER 4 i Ad Blue, o napędzie hydrostatycznym. Kolejną cechą wyróżniającą maszynę na tle innych kombajnów buraczanych jest największą pojemność zbiornika na rynku (45 m³), co pozwala na jednorazowe zebranie 30 ton buraków cukrowych. Zastosowanie sprawdzonej technologii ogławiania i kopania jest gwarancją wysokiej wydajności zbiorów. Kołowy system wyorywania z napędem hydraulicznym i wyprzedzeniem obrotów w powiązaniu z systemem In Line, czyli rozłożeniu rozdrobnionych liści buraka miedzy rzędami – daje możliwość kopania w różnych rodzajach gleby i warunkach wilgotnościowych bez obłamywania korzeni buraków.

Agregat kopiący można wyposażyć w 3 rożne opcje:

FT – orkan z rozłożeniem liści między rzędami (In  Line) plus minimalne ogławianie (Micro Topping)

FM – wysokowydajny odliściacz, który dzięki elastycznym bijakom gumowym i przeciwnym obrotom wałów, równomiernie oczyszcza główki buraków z zielonych resztek liści

Orkan Mieszany – gdzie wał z bijakami metalowo-gumowymi doczyszcza główkę buraka z resztek liści, a ogławiacz minimalny docina nieznaczną resztkę rozety liściowej na czubku główki buraka, co w efekcie daje minimalnie ogłowione buraki, bez zielonych resztek liści.

grimme rexor630 1 REXOR 630 będzie prezentowany w Bednarach
Jeżeli chodzi o nacisk na podłoże REXOR 630 jest najlepszy w swojej klasie. Obowiązkowym jest tzw. psi chód, w lewo i prawo, oraz pozycjonowanie tylnych kół do podłoża za pomocą przegubowego podwozia oraz małego wewnętrznego promienia skrętu 7,5 m, co razem z zastosowaniem systemu stabilizacji na skłonach (Balance System) pozwala na dużą sprawność maszyny. Na osi drugiej i trzeciej najszerszy wymiar opony z 1050/50 R32 jest dostępny w opcji.

REXOR 630 dzięki systemowi Automotive (inteligentne technologie napędu), automatyczny napęd i nowe technologie silnika stawia ten model jako najbardziej oszczędny samobieżny kombajn do zbioru buraków cukrowych w swojej klasie.

źródło: Grimme