Prasa belująca przeznaczona do eksploatacji w trudnych warunkach została zaprojektowana pod kątem zapewnienia doskonałej wydajności na polu, bel o jednorodnej gęstości, efektywnego transportu drogowego oraz niezrównanej niezawodności, czyli wszystkich tych cech, których poszukują profesjonalni użytkownicy i gospodarstwa zajmujące się produkcją mleczną, aby zwiększyć wydajność swojej pracy. – oświadczył Bob Hatz, Dyrektor ds. Zarządzania Produktami, odpowiedzialny za maszyny do zbioru roślin zielonkowych. Ponadto, flagowy produkt Roll Baler uzupełnia linię pras rolujących firmy New Holland wraz ze standardową prasą BR6000 o stałej komorze oraz modelem BR7000 o zmiennej komorze.

new holland rb 125 Roll Baler   nowa seria profesjonalnych pras rolujących stałokomorowych firmy New Holland.
prasa Roll Baler 125

Efektywne podawanie i precyzyjne rozdrabnianie poprawiają wydajność i jakość bel

Szerokość robocza zbioru wynosząca 210 cm w przypadku obu modeli Roll Baler 125 oraz 220 cm w przypadku modelu Roll Baler 135 zapewnia zebranie każdego źdźbła cennego plonu, który następnie przenoszony jest do komory, nawet w przypadku trudnego zbioru roślin uprawianych na kiszonkę czy gęstych pokosów słomy pozostawianych przez kombajny o dużej wydajności. Wirnik o średnicy 470 mm wyposażony jest natomiast w zęby o grubości 10 mm, zapewniające wyjątkową niezawodność i trwałość, a tym samym dłuższą żywotność maszyny.

Precyzyjnie zaprojektowane rolki zapewniają jednorodne formowanie bel i poprawiają niezawodność maszyny

Gama Roll Baler wyposażona jest w 18 rolek o średnicy 200 mm, zapewniających dokładne i jednorodne formowanie bel. Ich agresywny profil utrzymuje kontakt z plonem, niezależnie od jego rodzaju i stanu, umożliwiając tworzenie gęstego rdzenia i jednorodne napełnianie. Całkowita żywotność maszyny uległa wydłużeniu ze względu na to, iż duża liczba rolek zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru bel na całym obwodzie komory podczas formowania, eliminując punkty narażone na nadmierne obciążenie. Również żywotność rolek uległa wydłużeniu, gdyż do ich produkcji użyto materiału o dużej odporności na zużycie, idealnie sprawdzającego się w przypadku zbiorów szczególnie ściernych i szorstkich plonów.

new holland rb 135 ultra Roll Baler   nowa seria profesjonalnych pras rolujących stałokomorowych firmy New Holland.
Roll Baler 135 ULTRA

Elastyczne opcjonalne owijanie zarówno siatką, jak i folią nylonową

Firmy świadczące usługi mogą teraz zaoferować swoim klientom jeszcze większą elastyczność, gdyż zarówno model Roll Baler 125 Combi, jak i model Roll Baler 135 Ultra umożliwiają owijanie bel zarówno tradycyjną siatką, jak i nowoczesną folią. Owijanie bel folią zapewnia wiele korzyści, takich jak lepsza bariera tlenowa bel: ułatwia to proces fermentowania, co przekłada się na lepszą jakość pasz. Ponadto, po nałożeniu początkowej warstwy folii, w trakcie procesu owijania łączny jego koszt jest znacznie niższy, gdyż możliwe jest osiągnięcie jednorodnego owinięcia powierzchni bocznej i końców w krótszym czasie i przy użyciu mniejszej ilości materiału.

Intuicyjny monitor, dzięki któremu wszystkie elementy sterowania znajdują się w zasięgu ręki operatora

Monitor bel wyposażony jest w intuicyjne przyciski, umożliwiające obsługę wszystkich elementów sterowania opuszkami palców. Przejrzysty wyświetlacz umożliwia operatorom monitorowanie i sterowanie całym szeregiem parametrów, takich jak gęstość bel, prędkość WOM-u, wskazanie zużycia siatki/folii, ręczny i automatyczny wybór sposobu owijania, a nawet liczba warstw owinięcia każdej beli. Firmy świadczące usługi mogą wygenerować dokładne raporty związane z wykonywanym zadaniem dzięki licznikowi bel, umożliwiającemu zapis nawet 50 sztuk bel pochodzących od poszczególnych klientów, natomiast rolnicy mogą dokładnie monitorować wydajność plonów z każdego pola.

Precyzyjne działanie układu hydraulicznego poprawia skuteczność belowania

W przypadku użytkowania w połączeniu z ciągnikiem wyposażonym w układ hydrauliczny wykrywający obciążenie, prasa Roll Baler automatycznie steruje przepływem hydraulicznym, zużywając tylko dokładną objętość niezbędną do zachowania wydajności zbioru i formowania bel.

Wyjątkowa stabilność i konfiguracje opon zmniejszają ugniatanie gleby i zwiększają komfort jazdy

Nisko położony środek ciężkości gamy Roll Baler zapewnia doskonałą stabilność nawet podczas prac na ekstremalnie stromych zboczach. Dzięki szerokiemu wyborowi opon właściciele pras Roll Baler mogą je dostosować do własnych wymogów. Wszystkie konfiguracje opon spełniają rygorystyczne ograniczenie szerokości do trzech metrów podczas transportu drogowego. W modelu Roll Baler dostępne są super-szerokie opony 500×22.5 zmniejszające ugniatanie gleby i ułatwiające ponowny wzrost roślin, jak również poprawiające parametry trakcyjne w grząskim terenie, natomiast zarówno dla modelu Roll Baler 125 Combi, jak i dla modelu Roll Baler 135 Ultra dostępne są opony 55/50R17 zapewniające stabilną jazdę na drodze.

new holland rb 125 kombi Roll Baler   nowa seria profesjonalnych pras rolujących stałokomorowych firmy New Holland.
Roll Baler 125 Combi

Łatwe serwisowanie skracające czas obsługi

Firma New Holland wie, że w krótkim i intensywnym okresie belowania każda sekunda spędzona w gospodarstwie jest sekundą straconą w polu, dlatego gama pras Roll Baler została zaprojektowana z myślą o maksymalnym ułatwieniu serwisowania. Jednoczęściowa, lekka osłona przednia zapewnia łatwy dostęp do wszystkich punktów wymagających serwisowania i smarowania. Scentralizowany, automatyczny system smarowania zapewnia długą żywotność, podobnie jak automatyczny system oliwienia, nieustannie oliwiący wszystkie łańcuchy.

Nowe nazewnictwo handlowe

Firma New Holland zastosowała swoją strategię numeracji w serii pras rolujących o stałej komorze, aby ułatwić klientom błyskawiczne rozszyfrowanie parametrów maszyn. Sam model prasy Roll Baler wskazuje zastosowanie technologii rolek do formowania bel. Liczba 125 lub 135 odpowiada średnicy beli w centymetrach. Słowo „Combi” wskazuje kombinację prasy do belowania z owijarką, natomiast słowo „Ultra” w modelu 135 podkreśla profil formowania bel i ich owijania, przystosowany do eksploatacji w trudnych warunkach.

new holland rb zbiorczy Roll Baler   nowa seria profesjonalnych pras rolujących stałokomorowych firmy New Holland.

 

Model

Średnica bel (cm)

Szerokość bel (cm)

Roll Baler 125

125

122

Roll Baler 125 Combi

125

122

Roll Baler 135 Ultra

135

122

źródło: New Holland