Rozrzutniki METAL-FACH

 

Poruszanie się po polu z tak dużym ciężarem jest łatwiejsze dzięki resorowanemu podwoziu tandemowemu. Na czas transportu tylna część skrzyni zamykana jest sterowaną hydraulicznie klapą, aby zapobiegać wysypywaniu się lub wyciekaniu resztek obornika na drogę. Przenośnik podłogowy napędzany jest hydraulicznie, zapewniając równomierny wysuw z płynną regulacją prędkości.

metal fach rozrzutniki 003 Rozrzutniki METAL FACH

Wysokiej jakości adapter

Najważniejszym elementem wpływającym na jakość wykonanego zabiegu jest adapter. Adapter w maszynach Metal-Fach serii N272, składający się z dwóch lub opcjonalnie czterech pochylonych do przodu wirników zapewnia równomierny rozrzut nawozu po powierzchni pola na szerokości 8 m. Wymienne zęby wirników wykonane z wysokogatunkowej stali gwarantują dobre rozdrobnienie obornika celem łatwiejszego późniejszego przyorania oraz szybszego rozkładu w glebie. Aby zapewnić długą żywotność tego zespołu oraz wysoki komfort pracy, producent zadbał o to, aby każdy z wirników został indywidualnie wyważony i nie powodował niepotrzebnych drgań.

10-tonowy rozrzutnik

W nieco inny układ zawieszenia wyposażony został 10-tonowy rozrzutnik N274. Porusza się on bowiem tylko na jednej osi, zapewniając łatwiejsze manewrowanie maszyną. Koła
w rozrzutniku N274 mają bardzo szeroki rozstaw, gwarantując bezpieczną pracę nawet na pochyłym terenie, a doskonałą trakcję w trudnych warunkach oraz ochronę gleby przed nadmiernym ugniataniem zapewniają opony o dużym rozmiarze. Dzięki resorowanemu dyszlowi z gumowym odbojnikiem, jazda zarówno po drogach, jak i nierównych polach jest niezwykle komfortowa. Rozrzutnik wyposażony jest w adapter z dwoma pionowymi bębnami odchylonymi do przodu o 15°. Minimalne zapotrzebowanie mocy wynosi 90 KM.

metal fach rozrzutniki 001 Rozrzutniki METAL FACH

Dla mniejszych gospodarstw

Najmniejsze rozrzutniki firmy Metal-Fach o ładowności 8 i 6 t, wyposażone w 4-wirnikowy adapter, mają oznaczenie N267 i N267/1. Maszyny te poruszają się na zawieszeniu typu tandem z dwoma niezależnymi wahaczami i są agregowane z ciągnikiem poprzez zaczep typu hitch z możliwością regulacji jego wysokości. Do przewożenia płodów rolnych można stosować rozrzutnik z zamontowanymi nadstawkami. Objętość skrzyń ładunkowych wzrasta wówczas odpowiednio do 9,2 i 5,6 m3. Nadstawek jednak nie można stosować do transportu obornika.

Łatwa obsługa

Codzienna obsługa rozrzutników N267 i N267/1 jest wyjątkowo prosta. Opcjonalnie wyposażone są one bowiem w automatyczny układ centralnego smarowania, sterowany za pomocą elektronicznego panelu. Podawana dawka smaru zależna jest od wielkości i obciążenia łożysk oraz stopnia ich wykorzystania. Układ zapewnia więc długą i bezawaryjną pracę podzespołów, a do jego działania potrzebne jest jedynie źródło zasilania o napięciu 12V.

metal fach rozrzutniki 002 Rozrzutniki METAL FACH

Dobierając rozrzutnik odpowiedni do zapotrzebowania gospodarstwa, można sprawnie uporać się z czasochłonnym zabiegiem nawożenia organicznego, dochowując terminów agrotechnicznych. To z kolei przekłada się na osiągnięcie wysokich plonów i satysfakcję rolnika.

 

autor: METAL-FACH Sp. z o.o.