Najważniejsze zmiany jakie zostały dokonane w rozsiewaczu to nowy układ dozowania wysiewu – wydłużony przenośnik ślimakowy oraz nowy kształt  korytka (idealnie dopasowane do ślimaka), w którym przenośnik ślimakowy dozuje nawóz,  to bardzo  dokładne uszczelnienie oraz jeszcze  większa precyzja w dozowaniu nawozu. Została również zwiększona szerokość robocza do 36 metrów.

Rozsiewacz został  wyposażony w nowy kształt skrzyni nawozowej, której strome ściany gwarantują swobodne spadanie granul nawozu bezpośrednio do otworu dozującego. Standardowo rozsiewacz został wyposażony w  osłonę bezpieczeństwa z instalacją oświetleniową.

unia rozsiewacz mxl Rozsiewacz MXL   zmodernizowany

Poza dostępną do tej pory możliwością sterowania wysiewu nawozu niezależnie od prędkości jazdy sterownikiem wyposażonym w ekran monochromatyczny, mamy możliwość wyposażenia rozsiewacza w nowy komputer  Superior, który wyposażony jest w  kolorowy  dotykowy  wyświetlacz, sterowany również joystickiem – to pełen monitoring wszystkich parametrów pracy rozsiewacza – prędkość, aktualna dawka, wydajność, obroty ślimaka lub obecność nawozu w skrzyni.  Możliwość wykorzystania komputera nie ogranicza się tylko do tego rozsiewacza, ale dzisiaj jest użytkowany np. w prasach Master – docelowo będzie wykorzystywany  również w innych maszynach UNIA Group.

źródło: UNIA Group