Rozsiewacze nawozów MDS.2 firmy KUHN z wbudowanym systemem ważenia

Gama tarczowych rozsiewaczy nawozów MDS.2 firmy KUHN powiększa się o model MDS W z wbudowanym systemem ważenia (MDS 8.2 W ; 14.2 W ; 18.2 W ; 20.2 W).

Wyposażony w ramę ważącą, nowy rozsiewacz MDS.2, wykorzystuje wszystkie zalety i wszechstronność serii MDS.2 oraz dodatkowo zapewnia możliwość automatycznej regulacji dawki wysiewu.

Dzięki płynnej regulacji, dawka wysiewu nawozu jest regulowana co 2 sekundy. Zaprogramowana dawka wysiewu jest więc utrzymywana od pierwszych metrów. W przypadku małych ilości przepływu lub małych szerokości roboczych, na przykład w uprawie winorośli lub sadownictwie, statyczne ważenie pozwala dostosować otwarcie zasuw dozujących w dogodny dla użytkownika sposób.

Nie ma potrzeby przeprowadzania próby kręconej. Dwa ogniwa obciążnikowe ważą pozostałą w zbiorniku ilość nawozu z częstotliwością 100 Hz. W przypadku odchyleń współczynnik przepływu jest automatycznie korygowany.

Maszyna jest monitorowana za pomocą terminala QUANTRON A, który posiada wiele funkcji:

– Wyświetla na ekranie ilość nawozu pozostałą w zbiorniku.

– Wyłączanie lewej/prawej połowy szerokości.

– Regulacja szerokości roboczej w zakresie do 8 sekcji za pomocą Varispread 8.

W połączeniu z zewnętrznym terminalem GPS umożliwia również automatyczne zarządzanie szerokością roboczą i zmienne dawkowanie. Ponadto posiadają wszystkie atuty, które stanowią uzupełnienie gamy MDS.2, a mianowicie:

– Wiele możliwości pod względem wymiarów i pojemności. Rozsiewacze MDS 8.2 i 14.2 są bardzo kompaktowe i z łatwością poruszają się między uprawami w rzędach. Idealnie nadają się do winnic i sadów. Modele MDS 18.2 i 20.2, lepiej sprawdzające się w gospodarstwach z produkcją mieszaną, posiadają szeroki wybór nadstawek zapewniających maksymalną swobodę pracy.

– Wolnoobrotowe mieszadło (tylko 180 obr./min), które zapewnia regularny przepływ nawozu bez uszkadzania granulek lub zatykania wylotów dozujących,

– Szybka regulacja tarcz wysiewających w zależności od rodzaju nawozu i szerokości roboczej.

– Szeroki wybór opcjonalnych osłon kierujących pozwala dostosować maszynę do różnych strategii rozsiewu.

 

Źródło: KUHN