Rozsiewacze nawozów SULKY X 40 / X 50 ECONOV

 

System ECONOV reguluje szerokość roboczą rozsiewacza poprzez progresywne włączanie lub odłączanie sekcji.

Dostępne są 2 modele rozsiewaczy SULKY:

– X 40 (poj. od 1900 do 3000 litrów, maksymalna szerokość pracy 44 m),

– X 50 (poj. od 2400 do 4000 litrów, maksymalna szerokość pracy 50 m),

Rozsiewacze są wyposażone w komputer VISION oraz w specjalną ramę ważącą (tzw. „wagę”), z której informacje są przesyłane do komputera. Dawka rozsiewu/ha jest automatycznie dopasowana i zsynchronizowana za pomocą siłowników elektrycznych proporcjonalnie do ilości otwartych sekcji.

sulky econov 1 Rozsiewacze nawozów SULKY X 40 / X 50 ECONOV

Wykorzystując sygnał satelitarny GPS, system ECONOV obsługuje wszystkie sekcje rozsiewu w celu wyeliminowania nadmiernego dawkowania i niedoborów w rozsiewie nawozu na klinach i na końcu pola.

Natomiast konsola MATRIX 840 GS umożliwia graficzne przedstawienie sekcji i ich progresywne włączanie lub wyłączanie w zależności od miejsca znajdowania się na polu. Konsola pełni również funkcję urządzenia prowadzącego maszynę po polu, co jest bardzo praktyczne dla operatora.

Specjalnie skonstruowane, dwupoziomowe łopatki rozsiewające EPSILON zapewniają równomierne rozłożenie granulatu na polu. Z każdej łopatki rozsiewane są dwa strumienie granulatu.

sulky econov 2 Rozsiewacze nawozów SULKY X 40 / X 50 ECONOV

Rozsiewacze nawozów SULKY X 40 i X50 ECONOV są seryjnie wyposażone w system do rozsiewu granicznego TRIBORD 3Di. W połączeniu z systemem ECONOV, nowy TRIBORD 3Di zawiera w sobie parametry ustawień dostępne w tabelach ustawień FERTITEST® (patrz: www.sulky.pl – zakładka Fertitest). Dzięki temu skok siłownika elektrycznego automatycznie dopasowuje się w zależności od szerokości roboczej i używanego do rozsiewu nawozu granulowanego, aby jeszcze dokładniej go rozsiać podczas rozsiewu granicznego.

Tomasz Jakubiak/KORBANEK