Rozwiązania cyfrowe dla linii siewników punktowych HORSCH Maestro

W sektorze cyfrowym HORSCH opracowuje liczne rozwiązania, które wspierają użytkownika na każdym etapie procesu – od przygotowań do użytkowania maszyny po dostawę części zamiennych. W zależności od zastosowania w terenie istnieją aplikacje, które wspierają klienta w zakresie różnych ustawień i bezpośredniej obsługi technologii. Celem jest zapewnienie dodatkowych elementów składowych zestawu narzędzi klienta za pomocą przyjaznych dla użytkownika rozwiązań cyfrowych. Użytkownik maszyny ma do dyspozycji następujące rozwiązania dla siewników punktowych Maestro.

Przed rozpoczęciem pracy z maszyną warto dokładnie przyjrzeć się kompatybilności technologii HORSCH i terminala, który służy do sterowania maszyną. Istnieje obszerna baza danych obejmująca kompatybilność wszystkich maszyn HORSCH ISOBUS w połączeniu z różnymi terminalami ISOBUS. Aplikacja zapewnia przejrzystość w odniesieniu do wszystkich kompatybilności, funkcjonalności i znaczenia ISOBUS. Aby zagwarantować bezpieczeństwo użytkowania, aplikacja została sprawdzona w kilku testach. Dzięki temu klienci mogą w pełni wykorzystać potencjał połączenia. compatibility.horsch.com

Maszyny HORSCH wyróżniają się szerokim zakresem zastosowań. Narzędzie Rotor Selection wspiera klientów w wyborze odpowiedniego rotora dla ich maszyny spośród szerokiej gamy rotorów. Na stronie internetowej można wybrać stosowany system dozowania, medium dozujące oraz szerokość roboczą maszyny. Na podstawie wprowadzonych danych system wylicza przepustowość na urządzeniu dozującym i sugeruje odpowiedni rotor. rotor.horsch.com

Stosowanie różnych tarcz dozujących sprawia, że siew różnych roślin HORSCH Maestro jest niezwykle elastyczny. Aplikacja Wybór tarczy dozującej zaleca optymalną tarczę dozującą do konkretnego zastosowania i w ten sposób zapewnia w każdej chwili prawidłowe ustawienie maszyny dla wszystkich upraw.

Aby uprościć obliczanie ścieżek technologicznych, HORSCH przedstawia Kalkulator ścieżek technologicznych – innowacyjne narzędzie pomocy online. Aplikacja po wprowadzeniu odpowiednich danych pozwala na optymalne dopasowanie rozstawu kół i szerokości opon już w trakcie siewu. Dzięki temu żadna roślina nie zostanie uszkodzona w wyniku przejechania po niej, a koszty są nieuniknione. Zapewniony jest optymalny rozwój poszczególnych roślin. Narzędzie pomaga znaleźć odpowiedni rytm – dla siewników standardowych, siewników punktowych lub siewników z wieżą rozdzielczą RowControl. tramline.horsch.com

Rozwiązania telemetryczne są już oczywistością w przypadku opryskiwaczy samobieżnych. Dzięki HorschConnect wkraczają teraz także do sektora zawieszanych narzędzi. HorschConnect to proste, gotowe do użycia rozwiązanie ze zintegrowaną kartą SIM. Aplikacja dostarcza rozwiązania cyfrowe dokładnie tam, gdzie mają one sens. Telematyka zapewnia rozwiązania telemetryczne zapewniające pełną przejrzystość wydajności maszyny i jakości pracy. Nowe aktualizacje obejmują aplikację Telematyka i kilka nowych funkcji, takich jak na przykład import granic pól. Ponadto MobileControl może intuicyjnie i szybko sterować funkcjami maszyny za pomocą smartfona.

Jeśli potrzebne są dalsze informacje, kod QR, który jest dołączony do każdego urządzenia działa jak cyfrowa wizytówka, jest realną pomocą. Skanując go, użytkownik może uzyskać dostęp do informacji o maszynie i numerze seryjnym, takich jak dane maszyny, konfiguracja, instrukcje obsługi, odpowiednie aplikacje do regulacji maszyn, a także katalog części/PartFinder. Korzystanie z kodu QR podczas pracy oszczędza czasochłonne wyszukiwanie odpowiednich informacji i zapewnia dostęp do podsumowania istotnych faktów.

Jeśli podczas pracy wystąpią problemy, rolnicy są optymalnie przygotowani dzięki funkcji wyszukiwania kodów błędów. Narzędzie umożliwia analizę błędów online i jednocześnie podpowiada, co należy zrobić. Rozwiązanie udowodniło już swoją wartość, zostało całkowicie zmienione, zoptymalizowane i otrzymało nowy wygląd.

errorlookup.horsch.com/

Aby ułatwić wyszukiwanie i zamawianie części zamiennych, firma HORSCH opracowała PartFinder. Modele 3D przenoszą maszynę klienta do cyfrowego świata HORSCH – w pełni automatycznie i począwszy od chwili produkcji. Indywidualny egzemplarz maszyny pomaga użytkownikowi szybko, precyzyjnie i sprawnie znaleźć i zamówić odpowiednią część zamienną. W ten sposób eliminowane są błędne zamówienia i niejasności w zakresie identyfikacji części. Dostęp do PartFinder za pośrednictwem portalu HORSCH lub kodu QR jest obecnie zastrzeżony dla partnerów handlowych.

Różne rozwiązania cyfrowe są dostępne w formie aplikacji internetowej oraz aplikacji mobilnej i zapewniają użytkownikowi maksymalne wsparcie przed, w trakcie i po użyciu maszyny, zapewniając w ten sposób optymalny przebieg pracy z technologią HORSCH.

 

Źródło: HORSCH