Zaletą maszyny jest jej niezależność od napędu ciągnika. Podzespoły są napędzane niewielkim, benzynowym silnikiem, który w ciągu godziny spala około 1 L paliwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jednym ciągnikiem lub ładowarką (w opcji własny hydrauliczny napęd) można przetransportować owijarkę w miejsce składowania kiszonki i prowadzić zwózkę bel do owijania. Tempo pracy zależy głównie od szybkości dostarczania sprasowanej zielonki, maszyna na owinięcie jednego balotu potrzebuje około 16 sekund. Rękaw jest wypychany z urządzenia na rolkach i układany na dowolnym podłożu, a maszyna samoczynnie się cofa. Można dokładnie określić kierunek układania rękawa, ponieważ poruszającą się owijarką można kierować (sterowanie hydrauliczne).

samasz spider Samasz wypuszcza Spidera

Zakiszanie w dużych balotach lub kostkach

Silosowanie szeregowe dużych bel lub kostek jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, kiedy trzeba przechować sianokiszonkę z zielonki. Można produkować żywność dla zwierząt w wysokiej jakości, dzięki minimalnym inwestycjom w sprzęt. Pasza jest zamknięta szczelnie w hermetycznie naciągniętej folii.

Oszczędność foli i czasu

Po zamknięciu końcówki owijarka szeregowa owija bele tylko w obwodzie, podczas gdy owijarki indywidualne owijają końcówki każdej beli. W ten oto sposób udaje się uzyskać oszczędność folii o co najmniej 60%. Tym sposobem skraca się również czas owijania.

Transport

Maszynę tę bardzo łatwo i prosto się transportuje. Szerokie opony pozwalają na transport nawet w ciężkich warunkach.

Dodatkową zaletą metody zakiszania w rękaw jest fakt, że nie ma potrzeby transportu ofoliowanych pojedynczych balotów, a tym samym znika ryzyko ich uszkodzenia. Początek i koniec rękawa, gdzie płaskie części balotu nie są pokryte folią, wymagają uszczelnienia. Można je wykonać na przykład przez umieszczenie „korka” w postaci worka do sianokiszonki lub pojedynczego balotu siana lub słomy.

Główne zalety:

– regulowana i równa liczba warstw folii na owijanej powierzchni balotów
– maszyna jest łatwa w obsłudze ze względu na mały ciężar i bezawaryjność
– możliwość owijania balotów okrągłych i kostek
– szybki czas owijania.

źródło: Samasz